Biorą kredę w dłoń i pomagają chorej Zosi. Do wyzwania przystępują kolejne jednostki i podmioty

  • 03.11.2021, 13:03
  • W
Biorą kredę w dłoń i pomagają chorej Zosi. Do wyzwania przystępują kolejne… Fot. siepomaga.pl, OSP Cisek
Idea jest równie prosta, jak w przypadku innych akcji tego typu. Challenge, czyli z języka angielskiego wyzwanie, polega na narysowaniu czegoś wyjątkowego dla zmagającej się z ciężką chorobą maleńkiej Zosi z Tomaszowa Mazowieckiego. Przy okazji zbiera się dla dziewczynki pieniądze.

Pod koniec października w akcję włączyła się Dziecięca Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Cisek. Nominowała ją DDP z Polskiej Cerekwi. Podczas przeprowadzonej 27 października zbiórki do przygotowanej specjalnie na tę okazję skarbonki każdy chętny mógł wrzucić datek. Udało się zebrać 570zł! Nominowano jednocześnie jednostki z Pokrzywnicy, Starej Kuźni i Większyc.

Zosia choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Terapia genowa to niebotyczny koszt 9,5 mln zł. Tę kwotę udało się już przekroczyć. Do wyzwania przystępują kolejne wytypowane jednostki, urzędy czy stowarzyszenia. Na wykonanie zadania mają dwie doby. Wytypowani, którzy nie sprostają wyzwaniu, zasilają skarbonkę kwotą 30 zł - wyższą o 10 zł aniżeli w przypadku wykonania zadania.

Link do zbiórki charytatywnej dla Zofia Bigos na Siepomaga.pl https://www.siepomaga.pl/zosia-sma.

W

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe