Powiat wydaje miliony na edukację

  • 15.05.2019, 08:54
  • Źródło: starostwo powiatowe
Powiat wydaje miliony na edukację Starostwo powiatowe
Powiat kędzierzyńsko-kozielski bardzo dobrze radzi sobie z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem pieniędzy z unii na rozwój edukacji. Podczas gali w Opolu przedstawiciele starostwa odebrali „Opolską Gwiazdę Europy”.

Powiatowi gratulowano też pomysłów na liczne projekty przeznaczone dla naszej młodzieży. Nagrodę odebrali wicestarosta Józef Gisman oraz kierownik wydziału oświaty Aurelia Stępień.

Przypomnijmy, tylko w tym roku powiat realizuje duży projekt związany z przebudową kozielskiego „Szkwału” oraz internatu dla młodzieży. Dzięki czemu ta część kozielskiej wyspy zmieni się nie do poznania. W drugim przypadku pojawią się nowe miejsca dla młodzieży w internacie przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.

- W poprzednim roku za wiele milionów zł na przystani oddano do użytku najnowocześniejszą w kraju pracownię do nawigacji. Jednak przez 15 lat takich projektów edukacyjnych było znacznie więcej. To dziesiątki milionów nakierowanych na kształcącą się młodzież - podkreślił wicestarosta Józef Gisman.

Aby zdobyć pieniądze, powiat musiał umiejętnie napisać projekty, mieć na nie pomysł i dobrze wypaść w ogólnej konkurencji z innymi samorządami.

Wyróżnienie trafiło też do władz miasta, a odebrali je wiceprezydent Wojciech Jagiełło oraz kierownik wydziału oświaty Bożena Jankowska.

Marszałek województwa Andrzej Buła, który wręczał „Opolskie Gwiazdy Europy” zarówno indywidualnym osobom, jak i samorządom, instytucjom i szkołom, podkreślił, że województwo opolskie dynamicznie zmienia się dzięki wsparciu z Brukseli.

Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji Wsparcia Edukacji cieszy się, że opolskie szkoły są bardzo nowoczesne. – 220 milionów złotych, 700 szkół biorących udział w projekcie, ponad 90 tysięcy dzieci, nauczyciele. To liczby, które są imponujące – mówił.

Źródło: starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe