Podczas gry terenowej w lesie zgubił się 15-latek. Szukało go 75 osób

  • 07.11.2021, 16:39 (aktualizacja 07.11.2021, 18:26)
  • Rafał Pulkowski
Podczas gry terenowej w lesie zgubił się 15-latek. Szukało go 75 osób
Grupa młodzieży zorganizowała w sławięcickim lesie grę terenową z wykorzystaniem replik broni. W czasie zabawy jeden z piętnastolatków najwidoczniej zabłądził. Jego koledzy wezwali pomoc. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 7 listopada.

Uczestnicy gry weszli do lasu w rejonie ulicy Naftowej o godzinie 11, a zakończyli grę o godzinie 12.30. Po dziesięciu minutach zauważyli, że brakuje jednego z nich. Zaczęli go więc szukać. Kiedy przez godzinę nie mogli go znaleźć, postanowili więc poinformować służby ratunkowe. 15-latek nie miał przy sobie telefonu. A dodatkowym utrudnieniem był jego ubiór - w moro. Na miejsce zadysponowano 12 radiowozów policji, 8 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz quada. Do poszukiwań zaangażowano dwudziestoosobową grupę gry terenowej, a także lokalne media z dronami. Łącznie w poszukiwaniach udział brało 75 osób. Przeszukiwano pobliski teren leśny oraz zbiorniki wody.

Około godziny 16 do operatora numeru alarmowego zadzwonił zaginiony 15-latek, który skorzystał z telefonu napotkanej osoby i poinformował, że znajduje się w okolicy ulicy Gliwickiej w Korzonku. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak i dlaczego chłopak się tam dostał. Najważniejsze, że nic mu się nie stało.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rambo
rambo 08.11.2021, 06:38
W połowie lat 70-siątych ub. wieku , jako nastolatkowie spędzaliśmy wolny czas w tych samych lasach . Setki godzin pieszo, na rowerach , często po zmroku i w krótkich spodenkach . Nikt się nie gubił , nikt nikogo nie szukał , wszyscy przeżyli , nawet bez moro i telefonów komórkowych . A dzisiaj , chłopak oderwany od internetu , raz w życiu wybrał się do lasu i pół armii musi go szukać .Rośnie idealny kandydat na ministra obrony , rządu jedynej, słusznej partii.

Pozostałe