Prymus Opolszczyzny jest też w gminie Bierawa. Dominik wśród najlepszych

  • 10.11.2021, 08:38
  • W
Prymus Opolszczyzny jest też w gminie Bierawa. Dominik wśród najlepszych Fot. ZSP w Starym Koźlu
To wielkie wyróżnienie dla całej gminy Bierawa, w szczególności dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starym Koźlu. Jej uczeń Dominik Komander znalazł się w gronie osób nagrodzonych w konkursie "Prymus Opolszczyzny".

Podczas uroczystości, która odbyła się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Dominik Komander - uczeń klasy siódmej - odebrał z rąk marszałka województwa opolskiego nagrodę "Prymus Opolszczyzny" w kategorii sztuka. 

- Dominik jest bardzo utalentowanym młodym człowiekiem. Na jego dorobek artystyczny składają się liczne osiągnięcia o zasięgu nie tylko ogólnopolskim czy wojewódzkim - mówi Edyta Ficoń, wicedyrektor szkoły w Starym Koźlu.

Nastolatek jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Dolnośląska Nutka". Na koncie ma także wyróżnienie i udział w finale 27. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Ponadto zdobył I miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego "Wciąż Blisko Nas" Komprachcice 2021. Jest laureatem ogólnopolskiego konkursu "Do Hymnu!". W konkursie piosenki "Perełki Opolszczyzny" zajął I miejsce w kategorii "Euro-Country łączy pokolenia".

Do tej listy osiągnięć Dominika wicedyrektor Edyta Ficoń dodaje najwyższe trofeum - Grand Prix XIII Jesiennego Bajania Mistrza Gustawa Morcinka. Ten międzygminny konkurs recytatorski zorganizowały 29 października GCKiR w Bierawie oraz Dom Kultury w Dziergowicach. Dominik zaprezentował w gwarze śląskiej wiersz "Lokomotywa" Juliana Tuwima w przekładzie Marka Szołtyska pt. "Damfmaszyna".

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe