Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Kamerdyner"

  • 15.05.2019, 18:42 (aktualizacja 15.05.2019, 23:19)
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Kamerdyner"
Dramat historyczny Filipa Bajona pt. „Kamerdyner” to kolejna propozycja cyklu „Kultura Dostępna”, którą będzie można zobaczyć w „Heliosie” 16 maja o godz. 13 i 18.

Początek XX wieku na Pomorzu. Kaszubski chłopiec Mateusz Krol po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss. Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita. Między młodymi rodzi się miłość. Tymczasem w Europie nastają nowe porządki. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

W „Heliosie” trwa trzynasta edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „Zabawa, zabawa” (23.05), „7 uczuć” (30.05), „Jak pies z kotem” (6.06), „Autsajder” (13.06) oraz „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” (20.06).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe