Tydzien Patriotyczny w Kędzierzynie-Koźlu. Wykład Marka Białokura o Polsce w 1918 roku

  • 12.11.2021, 08:39
  • Ł
Tydzien Patriotyczny w Kędzierzynie-Koźlu. Wykład Marka Białokura o Polsce…
Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na wykład prof. dr hab. Marka Białokura z Uniwersytetu Opolskiego pt. „Jak feniks z popiołów. Odrodzenie państwa polskiego 1918. Myśli-Słowa-Obrazy”, który odbędzie się 12 listopada o godz. 17.

Polska niczym feniks z popiołów powstała po 123 latach niewoli. Osiągnięto to dzięki wielkiej odwadze i ofiarności Polaków, którzy przekazywali kolejnym pokoleniom polskie tradycje, język, historię i poczucie przynależności do państwa polskiego.

Wykład „Jak feniks z popiołów. Odrodzenie państwa polskiego 1918. Myśli-Słowa-Obrazy” odbędzie się w muzeum przy ul. Kraszewskiego 12 listopada o godz. 17.00 w ramach Tygodnia Patriotycznego.

Marek Białokur – dr hab., profesor w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego, gdzie kieruje Katedrą Dydaktyki, Nauk Wspomagających i Popularyzacji Historii. Zainteresowania badawcze: biografistyka, historia polskiej myśli politycznej XX w., dydaktyka historii, historia i symbolika KL Auschwitz-Birkenau.

Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obostrzeniami epidemiologicznymi i będzie również transmitowane na oficjalnym fanpage’u Muzeum Ziemi Kozielskiej na portalu społecznościowym Facebook.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe