Artur Janus z PSP nr 19 z zaszczytnym tytułem Prymus Opolszczyzny

  • 12.11.2021, 16:09
  • A
Artur Janus z PSP nr 19 z zaszczytnym tytułem Prymus Opolszczyzny
Wśród tegorocznych laureatów prestiżowego tytułu „Prymus Opolszczyzny” znalazł się Artur Janus z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego „Prymus Opolszczyzny” przyznawana jest corocznie przez zarząd województwa uczniom, którzy w dziedzinie edukacji zdobywają wybitne osiągnięcia.

Wśród 30 uczniów ze szkół podstawowych, wyróżnionych tym zaszczytnym tytułem, znalazł się Artur Janus, który jest uczniem klasy 8 o profilu dwujęzycznym w PSP nr 19.

Nastolatek od lat osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, a także uczestniczy w wielu konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Wziął udział w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych, organizowanej przez Instytut Badań Literackich PAN i jako jedyny reprezentant naszego województwa zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego, zdobywając tytuł finalisty konkursu.

Jak sam mówi, posiada szeroki wachlarz zainteresowań: od literatury, poprzez historię i muzykę, na grafice i grach komputerowych kończąc. Jednak jego największymi pasjami są język polski i angielski. W wolnych chwilach czyta książki, szczególnie fantastycznonaukowe, tworzy projekty graficzne i gra w gry komputerowe.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Uświetnili ją swoimi występami m.in. zdobywcy stypendiów Marszałkowskie Talenty. To święto było przygotowane wspólnie przez Departament Edukacji i Rynku Pracy oraz Departament Kultury, Sportu i Turystyki UMWO.

 

A

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fanka Artura Janusa
Fanka Artura Janusa 24.11.2021, 10:34
idol🤩
Udo Jensen
Udo Jensen 13.11.2021, 17:11
Ja w szkole też byłem prymasem.

Pozostałe