Nie ma wyroku w sprawie skargi na decyzję prokuratury. Sąd wyznaczył kolejny termin

  • 16.11.2021, 16:54
  • ART
Nie ma wyroku w sprawie skargi na decyzję prokuratury. Sąd wyznaczył kolejny…
15 listopada Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu zajął się rozpatrzeniem skargi na decyzję prokuratora, który końcem czerwca tego roku, zdecydował o umorzeniu postępowania w sprawie tragicznego porodu Łucji Kornak.

Pisaliśmy o tym tutaj: Sprawa została umorzona w oparciu o jedną z trzech opinii. Dwie przemawiały na korzyść pokrzywdzonych

Chodzi o przyjście na świat Łucji Kornak. Dziewczynka urodziła się 24 października 2017 roku ze skrajnym niedotlenieniem mózgu. Otrzymała 0 punktów w skali Apgar. Akcję serca przywrócono po 10 minutach reanimacji. Łucja niedawno skończyła cztery latka. Praktycznie nie rusza się i jest pod stałą opieką medyczną.

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu umorzyła śledztwo zarówno części związanej z narażeniem dziewczynki na utratę życia lub zdrowia, jak i przerobieniem dokumentacji medycznej.

Podczas rozprawy sędzia wysłuchał zdania prokuratora i rodziców Łucji, którzy w sądzie pojawili się bez obsługi prawnej. Adwokat, która występuje w imieniu pokrzywdzonych, niespodziewanie został skierowany na kwarantannę.

Iwona Kobyłka, zastępca prokuratora rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu, która nadzoruje sprawę i była obecna w sądzie domagała się, by sędzia podtrzymał wydaną przez nią decyzję. Sąd odroczył jednak postępowanie i wyznaczył kolejny termin na 26 listopada. Wtedy prawdopodobnie nastąpi rozstrzygnięcie.

- Mamy ogromną nadzieję, że postanowienie będzie na naszą korzyść, a sprawa zostanie zbadana jeszcze raz, dogłębniej przede wszystkim - powiedziała Magdalena Wiśniewska, mama Łucji.

 

 

 

 

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe