Autem, które śmiertelnie potrąciło kobietę na pasach kierował 71-letni mężczyzna

  • 16.11.2021, 16:58
  • Redakcja
Autem, które śmiertelnie potrąciło kobietę na pasach kierował 71-letni…
Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu ustala szczegółowe okoliczności potrącenia ze skutkiem śmiertelnym na oznakowanym przejściu dla pieszych przy al. Jana Pawła II na osiedlu Piastów, do którego doszło w poniedziałek, 15 listopada około godziny 10.

Jak udało się ustalić, 82-letnia kobieta przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych od strony lasu w kierunku zabudowań. Została potrącona przez osobowego nissana, którym kierował 71-letni mężczyzna. Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, straż pożarną oraz policję. Próba resuscytacji nie przyniosła żadnych efektów. Kobieta doznała poważnych obrażeń i zmarła na miejscu. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Policyjni technicy oraz prokurator ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.11.2021, 19:55
Zweryfikujcie informacje zanim coś napiszecie, bo te wasze ustalenia są błędne. Jakby samochód jechał szybko to by nie stał zaraz, za przejściem jak było pokazane na zdjęciach
Piastów
Piastów 19.11.2021, 09:48
Jakby jechał uważnie i zwolnił podjeżdżając do przejścia tym bardziej jak ktoś przez nie przechodzi to by nic się nie stało.
A że jechał za szybko i nieostrożnie na panujące dookola okoliczności to i tragadia.
Piasta
Piasta 19.11.2021, 12:47
Przeczytaj sobie dokładnie komentarze na innym portalu skąd szła kobieta i jak wolno szła. Tutaj napisali bzdury według ich ustaleń. I zobacz gdzie stał samochód na zdjęciu. Jakby szybko jechał to nie stałby zaraz za pasami tylko zdecydowanie dalej. A dlaczego kierujący nie widział osoby wchodzącej na przejście, zanim do niego dojechał, to będą musieli ustalić.
Sąsiadka
Sąsiadka 19.11.2021, 23:31
Otóż to Sp Pani szła wolno od strony bloków na przystanek i była moment aby z przejścia zejść. Rzuciło ja na wiele metrów do przodu po uderzeniu.
Definicje szybkiej jazdy każdy ma własną tutaj jak widać, ale przepisy jasno określają że w mieście max to DO 50km się ciśnie, co jednak nie oznacza że z taką należy stale jechać w terenie zabudowanym, przed przejściem się zwalnia, a wątpliwości w tej kwestii to uaktualniony z czerwca kodeks wyjaśni w razie potrzeby.
!!!
!!! 19.11.2021, 08:59
Dokładnie. Ciekawe kto to ustalał i publikuje nieprawdziwe informacje.
K
K 18.11.2021, 20:15
A gdzie jest napisane, że jechał szybko?
G
G 18.11.2021, 21:00
W komentarzu poniżej.
Mieszkanka
Mieszkanka 17.11.2021, 21:35
Bardzo smutne :-((
W pewnym wieku powinno się odbierac prawo jazdy a przynajmniej kierowac na powtórne badanie refleksu.
Jak ten kierowca szybko musiał jechać że aż wgniotlo karoserie, ta pani była drobna, mieszkała w bloku obok, znałam ja. Niezasłużona śmierć i niestety przedwczesna :(

Pozostałe