Jak dostać się do Policji? Musisz zdać testy!

  • 22.11.2021, 08:30
  • Materiał partnera
Jak dostać się do Policji? Musisz zdać testy!
Praca w Policji to stabilna propozycja zatrudnienia z szybką emeryturą i relatywnie wysokimi zarobkami. O przyjęciu do Policji decyduje jednak wynik testów, które należy zaliczyć podczas rekrutacji. Tylko grupa nielicznych kandydatów będzie miała szansę ubrać mundur. Jak wyglądają testy? Tego dowiecie się w tym artykule.

Jacy kandydaci są poszukiwani do Policji?

Na samym początku warto wspomnieć o stresie, który towarzyszy większości wykonywanych przez policjanta obowiązków. Niemal nieustannie wiąże się to z zagrożeniem, które odbija się na zdrowiu psychicznym. Dlatego też poszukuje się kandydatów, których cechuje ponadprzeciętna odporność psychiczna.

Oprócz tego, od kandydata oczekuje się wysokiej sprawności fizycznej oraz możliwie jak najwięcej cech, które cechują idealnego kandydata do Policji. Takie cechy to m.in. odwaga, bezinteresowność czy chęć niesienia pomocy.

Jeżeli spełniacie powyższe wymagania, to śmiało możecie przystąpić do testów. Wiele osób jest również zainteresowanych potencjalnymi zarobkami policjanta. Więcej o nich możecie przeczytać na tej stronie - https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/ile-zarabia-policjant-aktualne-zarobki-w-policji.

Testy do Policji – jak wyglądają? Krok po kroku

Testy do Policji nie należą do najłatwiejszych, aby zaliczyć je na wysokie ilości punktów to zdecydowanie trzeba się przyłożyć. Dzielą się one na cztery etapy, które weryfikują cechy i możliwości kandydata. Poniżej przedstawiamy krótki opis wszystkich etapów testów.

  1. TSF (Test Sprawności Fizycznej)

Test Sprawności Fizycznej to tor przeszkód złożony z siedmiu ćwiczeń. Maksymalny dopuszczalny próg zdawalności to ukończenie toru w czasie nie wyższym niż 1 minuta i 41 sekund. Im szybciej uda się ukończyć tor, tym wyższą liczbę punktów można otrzymać. Zdecydowanie warto przygotować się do tego etapu, gdyż w prosty sposób można uzyskać wysoką liczbę punktów na samym początku serii testów. 

  1. TWO (Test Wiedzy Ogólnej)

Testy Wiedzy Ogólnej zawiera 40 pytań zamkniętych. Każde z nich ma cztery możliwe odpowiedzi, gdzie tylko jedna z nich jest prawidłowa. Na rozwiązanie testu, kandydaci mają maksymalnie 40 minut. Na egzaminie można spodziewać się pytań m.in. o zasady funkcjonowania państwa, historię Polski czy podstawowe zagadnienia dotyczące prawa.

 

  1. Testy psychologiczne

Testy psychologiczne są zdecydowanie najtrudniejszą częścią egzaminu. Przede wszystkim dlatego, że nie da się do nich w pełni przygotować. Testy psychologiczne mają sprawdzić, jakie cechy charakteru i wzorce zachowań ma określony kandydat. Na tej podstawie kandydat otrzymuje określoną liczbę punktów.

Testy psychologiczne dzielą się na trzy etapy:

  • Test na inteligencję;
  • Testy psychologiczne;
  • Rozmowę z psychologiem.

 

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

Ostatni etap egzaminów polega na rozmowie przeprowadzanej przez dwóch policjantów i policyjnego psychologa. Mogą oni pytać o wiele różnych rzeczy. Ich głównym celem jest obserwowanie reakcji stresowych kandydata. Pamiętajcie, aby zachować zimną krew i nie dać się podpuścić egzaminatorom

 

.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe