Chorzy przez kilka godzin czekają na dworze w kolejce do wymazu

  • 22.11.2021, 11:56
  • RP
Chorzy przez kilka godzin czekają na dworze w kolejce do wymazu
Do naszej redakcji zadzwoniła pani Magdalena, która chora przez blisko trzy godziny stała na dworze w kolejce do punktu wymazowego.

- Jestem zaszczepiona, dziś miałam przyjąć trzecią dawkę, ale źle się czuję i czekam na wymaz. Mam wysoką gorączkę, kaszel i boli mnie gardło. Już trzecią godzinę stoję w kolejce do jedynego punktu wymazowego i jeszcze teraz zrobili sobie godzinną przerwę - mówiła 22 listopada nasza Czytelniczka, która stała w kolejce do punktu. Przed nią było blisko 50 osób, niektóre z gorączką, kaszlące, ale też i bez objawów.

- Dzwoniłam do starostwa powiatowego i do szpitala. Opisałam całą sytuację, powiedziałam, że takie warunki są nie do pomyślenia. Usłyszałam tylko, że mnie rozumieją i jest im przykro. Nie chodzi tylko o mnie. Chodzi o tych wszystkich ludzi, którzy tu marzną. To jedyny punkt, do którego przyjeżdżają mieszkańcy nie tylko z Kędzierzyna-Koźla, ale i okolicznych wiosek - dodała pani Magdalena.

Do niedawna działały także punkty "drive-thru" w Azotach przy Wodnym oKKu oraz na parkingu przy szpitalu w Koźlu. Jednak oba zostały zlikwidowane z uwagi na małe zainteresowanie mieszkańców. Obecnie przy kozielskiej lecznicy stoją dwa kontenery, w których wymazów dokonuje jedna osoba.

- Pracujemy intensywnie nad uruchomieniem drugiego punktu wymazowego w formule "drive-thru". Decyzje już zostały podjęte i trwają intensywne ustalenia dotyczące jego organizacji. Jesteśmy świadomi trudnej sytuacji i staramy się maksymalnie przyspieszyć prace organizacyjne i intensyfikować prace w punkcie wymazowym - przekazał Adam Liszka, rzecznik prasowy SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

RP

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe