Stop fałszywym informacjom o szczepionkach przeciw COVID-19 !

  • 22.11.2021, 12:32
  • Źródło: Urząd wojewódzki
Stop fałszywym informacjom o szczepionkach przeciw COVID-19 !
Codziennie docierają do nas zmanipulowane i nieprawdziwe informacje na temat koronawirusa. - Chcemy z tym walczyć, dlatego kampania #SzczepimySię ma na celu również walkę z fake newsami - podkreśla wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

W szumie informacyjnym czasem trudno odróżnić prawdę od fałszu, dlatego warto sprawdzać zaufane źródła. Takim źródłem jest strona gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się sprawdzone informacje na temat szczepionki i Narodowego Programu Szczepień.

Ważnym źródłem wiedzy jest także bezpłatna całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień, dostępna pod numerem 989. Rzetelnych informacji można szukać również w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera oraz Ministerstwa Zdrowia. Dane z regionu opolskiego na bieżąco publikowane są na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz na Facebooku Sławomira Kłosowskiego, wojewody opolskiego.

Na stronie gov.pl/szczepimysie znajduje się specjalna zakładka, która dotyczy walki z fake newsami. Jest ona na bieżąco aktualizowana. Jeżeli znalazłeś niepokojące treści w internecie, które mogą być nieprawdziwymi informacjami, zgłoś je za pomocą prostego formularza dostępnego na stronie. Wystarczy, że prześlesz link do miejsca, gdzie pojawiają się nieprawdzie informacje.

Najpopularniejszy fake news – szczepionka nie jest bezpieczna

Szczepionka jest bezpieczna. Zanim trafi na rynek, musi uzyskać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu. W przypadku tej grupy produktów wymagania są niezwykle wyśrubowane. Rygorystyczne wymagania dotyczące badań skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek są większe niż w odniesieniu do innych produktów leczniczych. W przypadku szczepionki na COVID-19 skrócono terminy administracyjne. Ale te ułatwienia nie obniżają obowiązujących wymogów. Więcej informacji na ten i inne tematy znajdziesz na stronie: www.gov.pl w zakładce: Szczepionki przeciwko COVID-19. Walka z fałszywymi informacjami.

Kampania informacyjna #SzczepimySię

Trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię, która jest szeroko komunikowana za pomocą wielu środków masowego przekazu. Do skorzystania ze szczepień zachęcamy w telewizji, radiu, internecie oraz na ulicach miast w całym kraju. Wojewoda opolski wspólnie z TVP3 Opole stworzył specjalny spot, zachęcający do szczepień. Obok wojewody Sławomira Kłosowskiego w wideo udział wzięła Natalia Zastępa, piosenkarka młodego pokolenia oraz siatkarz ZAKSY Aleksander Śliwka.

- Do kampanii proszczepiennej dołączają osoby znane i lubiane, z różnych środowisk i w różnym wieku. Wszyscy są już po szczepieniu i wiedzą, że tylko one mogą uchronić nas przed ostrym przebiegiem COVID-19 - podkreśla Sławomir Kłosowski.

Spot emitowany jest codziennie na antenie TVP3 Opole. Do zobaczenia jest również na profilu Facebooku stacji oraz wojewody opolskiego.

Źródło: Urząd wojewódzki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

and
and 22.11.2021, 17:52
Szczepimy się to się szczepcie wg ministra zdrowia rozważana jest możliwość trzeciej , czwartej a nawet piątej dawki. To gorzej niż narkomani. Życzę zdrowia i następnej dawki przypominającej o tym że koncerny farmaceutyczne co sekundę zarabiają 1000- dol.

Pozostałe