Młody sportowiec toczy nierówną walkę z chorobą. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Mikołaja

  • 22.11.2021, 20:35
  • art
Młody sportowiec toczy nierówną walkę z chorobą. Trwa zbiórka pieniędzy…
Mikołaj Tadewicz mieszka w Kędzierzynie-Koźlu, ma 7 lat i wielkie marzenia związane ze sportem. Młody zawodnik Akademii Piłkarskiej Chemik Kędzierzyn-Koźle to nie tylko świetny piłkarz ale też pływak. Mikołaj jest uczniem klasy pływackiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Niestety trzy miesiące temu zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 1.

- Przy zbyt wysokim lub niskim poziomie cukru Mikołajowi grozi zapadnięcie w śpiączkę, dlatego potrzebuje opieki 24h na dobę, stałej kontroli poziomu cukru we krwi oraz wielokrotnych zastrzyków insuliny lub glukozy – informuje Ewelina Tadewicz, mama Mikołaja.

Rodzice chłopca założyli zbiórkę, by zebrać pieniądze na zakup pompy insulinowej, sensora i leczenie synka.

- Przedstawiamy Wam naszego małego wojownika, wiecznie uśmiechniętego, aktywnego i pozytywnie nastawionego do życia Mikołajka, który ma zaledwie 7 lat, a każdy dzień jego życia to nieustanna i nierówna walka z chorobą. To diagnoza, której zaledwie kilka miesięcy temu, jeszcze nikt nie mógł się spodziewać i na którą nikt nie był przygotowany, ani psychicznie, ani finansowo. Wywróciła ona życie Mikołaja i jego najbliższych do góry nogami. Niosąc ze sobą bardzo duże obciążenie finansowe. Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc przy sprostaniu ogromnym wydatkom, jakie niesie ze sobą leczenie naszego 7 letniego wojownika. Największą trudnością jest zakup pompy insulinowej i sensora, a jedynie ten sprzęt daje Mikołajowi szansę dalszej realizacji swoich pasji i marzeń. Mikołaj prowadzi aktywny tryb życia. Bardzo lubi sport, który jest jego ogromną pasją. Miki na treningach i zawodach nigdy się nie poddaje, walcząc do końca. Dlatego i tym razem z ogromną nadzieją walczy, by uzbierać pieniążki na swoje leczenie, uspokajając najbliższych, że "wszystko będzie dobrze". Zakup pompy insulinowej pozwoli rodzicom kontynuować swoją pracę zawodową, ponieważ urządzenie to przejmie konieczność ciągłego czuwania nad Mikołajem i pozwoli mu na bardziej "normalne" funkcjonowanie. To dopiero początek nowego stylu życia, do którego Mikołaj oraz jego najbliżsi muszą się szybko dostosować. Wierzymy, że istnieje wiele ludzi, potrafiących podejść z ogromną empatią i wczuć się w tą trudną dla nas sytuację, dlatego też w imieniu Mikołajka prosimy o pomoc, licząc na wasze dobre serca i wsparcie, które pomoże rozpocząć Mikołajkowi wymagający rozdział w jego życiu. Prosimy o wsparcie w realizacji jego marzeń i pasji. Każda najmniejsza wpłata zbliży Mikołajka do wymarzonej pompy insulinowej. Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy – napisała mama chłopca.

Osoby które chciałyby wesprzeć Mikołaja mogą to zrobić wpłacając pieniądze. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

art

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe