Od poniedziałku szpital w Koźlu wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem

  • 23.11.2021, 14:08
  • Rafał Pulkowski
Od poniedziałku szpital w Koźlu wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem
Kozielska lecznica przy ulicy Roosvelta zostanie przekształcona ponownie w placówkę wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem. Szpital ma się stać jednoimiennym w poniedziałek, 29 listopada.

Taką decyzję podjął wojewoda opolski. Ma to związek z poważną sytuacją pandemiczną na Opolszczyźnie, która w skali kraju (w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców) jest na trzecim miejscu pod względem zakażeń.

- Wczoraj decyzję w trybie pilnym przekazano dyrekcji szpitala. Dziś omawiana jest podczas sesji rady powiatu, na której gości dyrektor szpitala Jarosław Kończyło. Jeszcze dziś popołudniu odbędzie się pilne spotkanie z wojewodą na temat obecnej sytuacji związanej z SP ZOZ - czytamy na stronie starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Pacjenci, którzy przebywają obecnie w kozielskim szpitalu trafią do innych placówek.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alina
Alina 24.11.2021, 09:10
A nasze władze powiatowe z uporem realizują program rozbudowy szpitala kozielskiego o dwa piętra, za ciężkie pieniądze, zamiast wyremontować i rozbudować szpital przy ul. Judyma. Problem zagrożenia powodziowego w Koźlu będzie zawsze, covid albo jakaś inna zaraza również. Dwa szpitale rozwiązują te problemy.
Alina
Alina 24.11.2021, 21:19
Można przystosować dla covidowców szpital przy ul. Judyma i nie blokować kozielskiego dla naszych chorych.
o co chodzi
o co chodzi 24.11.2021, 08:33
Nie znam nikogo kto by miał tego wirusa , rodzice moi ( emeryci ) nie znają nikogo chorego, moje dzieci nie znają nikogo chorego , wszyscy moi sąsiedzi żyją, nikt nie chorował i nikt nie zna nikogo, kto by był chory ! A propaganda jest taka, jak by dziesiątki trupów leżały na każdej ulicy !.
Andreas
Andreas 24.11.2021, 10:04
Moja matka zmarla na covid.
Codziennie w mojej pracy ktoś przechodzi pozytywny test na covid.
Jedz człowieku do szpitala , np w Kozlu , to zobaczysz co to covid. Co chwila wyjeżdża karawan z prosektorium...
Dziękuj Bogu, ze nie masz złych doświadczeń z tym zwiazanych.
and
and 24.11.2021, 10:56
Mój szwagier też jak odbywało się leczenie . Telefon do przychodni aby zarejestrować się do lekarza. Lekarz zaczął leczenie przez telefon po dwóch tygodniach karetka zabrała go na noszach do szpitala, pytanie tyko po co skoro od początku mieli wszystko w d..ie. gdyby od razu był leczony normalnie to na pewno by przeżył
AMIGO
AMIGO 23.11.2021, 19:12
Leczcie lepiej ludzi z innymi chorobami ktore zostały zepchnięte na margines, bo covid był, jest i z nami pozostanie. Lepiej się do niego przyzwyczaić i oswoić. Ta choroba nie trwa tak długo jak inne chroby przewlekłe i poważne jak nowotwory.
Obywatel
Obywatel 23.11.2021, 18:20
Po raz kolejny pisowskie władze pozbawiają cały powiat pomocy medycznej
Obywatelka
Obywatelka 23.11.2021, 19:00
Po raz kolejny platfusowskie władze rządzące Pacanowem nie potrafią nic zrobić i pozbawiają cały powiat pomocy medycznej.
alina
alina 25.11.2021, 12:48
A można przystosować dla covidowców szpital przy ul. Judyma i nie blokować kozielskiego dla naszych chorych.
Obywatel
Obywatel 23.11.2021, 19:41
Dobrze byłoby zaznajomić się kto decyduje w takiej sytuacji. Decydują władze centralne których przedstawicielem w terenie jest wojewods

Pozostałe