czwartek, 28 marca 2024 12:19

Dwa rekordy Polski i dziewięć medali ratowników MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle

Dziewięć medali wywalczyli reprezentanci klubu MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle podczas ostatnich w tym roku zawodów z cyklu Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym.

Autor: Foto: MUKS WOPR

Ekipa z Kędzierzyna-Koźla pojechała do Kościerzyny bez kilku zawodników, a i tak odniosła spore sukcesy. Największe bez wątpienia były udziałem Karola Rekowskiego, który ustanowił dwa rekordy Polski. Nasz młodzik był najlepszy w konkurencji 50 m holowanie manekina (czas 37,40) oraz w konkurencji 100 m ratowanie z pasem (czas 1.06,40). Do tego dorzucił srebro na 100 m ratowanie manekina w płetwach. Karol bezapelacyjnie wygrał też w klasyfikacji generalnej.

Świetnie wypadła również Joanna Czok, której łupem padło pięć medali w startach indywidualnych (złoto, srebro i trzy brązy) oraz srebro w sztafecie 4x50 m z pasem ratowniczym, gdzie popłynęły także: Julia Guziak, Jadwiga Burzyńska i Paulina Reszczyńska.

Druga sztafeta żeńska w składzie: Paulina Machoń, Zofia Rapiejko, Julia Samsel i Martyna Rigol uplasował się na szóstej pozycji. Taką samą lokatę zajęła sztafeta mężczyzn w składzie: Karol Rekowski, Cyprian Knapiak, Maciej Onyszkiewicz i Michał Barnuś.

Ponadto drużynę MUKS WOPR w Kościerzynie reprezentowali: Natalia Bajer, Tomasz Budz i Jan Rapiejko. Ratowników do startów przygotowywał duet trenerski Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk.

Przed naszymi reprezentantami jeszcze jedna ważna impreza w tym roku. W dniach 10-12 grudnia wystartują w zimowych mistrzostwach Polski.