Ambulatorium urazowo-chirurgiczne uruchomiono w Koźlu

  • 24.11.2021, 08:27
  • Źródło: SP ZOZ
Ambulatorium urazowo-chirurgiczne uruchomiono w Koźlu
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił ambulatorium urazowo-chirurgiczne w budynku poradni przyszpitalnej przy ul. 24 Kwietnia 7. Punkt pracuje w dni robocze w godz. 15.00-23.00 oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 8.00-23.00.

Do ambulatorium można się zgłaszać bezpośrednio w trybie doraźnym w podanych godzinach. Telefon gabinetu chirurgicznego 77 40 62 428.

Punkt w Koźlu pracuje równolegle ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Osoba z obrażeniami lekkimi, która zgłosi się na SOR będzie kierowana do ambulatorium. Pomoc w nim jest realizowana w ramach doraźnej opieki specjalistycznej poza godzinami pracy poradni specjalistycznych: chirurgicznej oraz urazowo-ortopedycznej.

Umożliwiamy pomoc doraźną w zakresie:
- opatrywanie ran,
- opatrywania chirurgicznego ran,
- konieczności usunięcia ciał obcych,
- konieczności usunięcia kleszcza,
- unieruchamianie złamań niewymagających cięć chirurgicznych,
- chirurgii urazowo-ortopedycznej,
- innych drobnych zabiegów możliwych do wykonania w warunkach ambulatorium z wykorzystaniem wiedzy medycznej dyżurującego lekarza.

Ambulatorium zostało uruchomione by maksymalnie ograniczyć możliwość wzajemnego przebywania pacjentów podejrzewanych o zakażenie wirusem SARS-CoV-2 razem z osobami wymagającymi opatrzenia obrażeń powstałych w wyniku lekkiego urazu.

Źródło: SP ZOZ

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe