Kierowca uciekał przed policją. Miał sądowy zakaz prowadzenie pojazdów i był nietrzeźwy

  • 24.11.2021, 10:27
  • Źródło: KPP
Kierowca uciekał przed policją. Miał sądowy zakaz prowadzenie pojazdów… Zdjęcie poglądowe
31-letni kierowca został zatrzymany w Kędzierzynie-Koźlu po tym, jak uciekał przed policyjnym radiowozem. Okazało się, że był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Trafił do aresztu, grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 22 listopada około godz. 16.30 na ul. Kazimierza Wielkiego w Kędzierzynie-Koźlu. Policjanci z drogówki zauważyli volkswagena, w którym siedział kierowca. Samochód ten nie miał sprawnego oświetlenia i stał w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz zatrzymywania pojazdów.

Kiedy funkcjonariusze podjechali bliżej i włączyli sygnały, kierowca gwałtownie ruszył i ze znaczną prędkością zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli za nim pościg. Kiedy kierowca wjechał w miejsce, gdzie nie mógł już kontynuować ucieczki samochodem, zatrzymał się i wybiegł z auta. Mundurowi szybko go dogonili.

Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Ustalono, że mężczyzna uciekał, ponieważ był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowca, trafił do policyjnego aresztu.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe