Zmarł Andrzej Ogonek. Wieloletni nauczyciel "Żeglugi" i kapitan statku "Sucharski"

  • 25.11.2021, 11:46
  • Źródło: www.zegluga-rzeczna.pl
Zmarł Andrzej Ogonek. Wieloletni nauczyciel "Żeglugi" i kapitan statku…
24 listopada po ciężkiej chorobie zmarł Andrzej Ogonek, kapitan żeglugi śródlądowej, absolwent wrocławskiego TŻŚ z roku 1971. W szkole był członkiem kultowej już grupy poetyckiej "Sylaba 68".

Po ukończeniu szkoły pracował m. in. na statku szkolnym "Młoda Gwardia" jako bosman i sternik, gdy byłem kapitanem tego statku przez cztery lata pracowaliśmy razem w trudnym czasie stanu wojennego.

Po przekazaniu statku do TŻŚ w Koźlu i zmianie nazwy na "Sucharski" Andrzej był jego kapitanem a następnie nauczycielem przedmiotów zawodowych. Napisał kilka opracowań będących podstawą do szkolenia młodych kadr dla żeglugi śródlądowej. Pisał też czasem w naszym serwisie żeglugowym: https://www.zegluga-rzeczna.pl/articles/5/Wspierajmy-istniejace-jeszcze-szkoly

Po przejściu na emeryturę podjął pracę jako inspektor nadzoru nad żeglugą w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej w Koźlu. Służbę pełnił m.in. na stopniu wodnym Opole.

Spoczywaj w pokoju, Kolego z jednej klasy w TŻŚ.

O śmierci Andrzeja poinformowała mnie Jego Żona. Gdy będzie znany termin pogrzebu - poinformuję o tym na łamach serwisu.

Andrzej Podgórski

Źródło: www.zegluga-rzeczna.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe