Szpital w Koźlu nie zostanie przekształcony w covidowy. Wojewoda opolski zmienił decyzję

  • 25.11.2021, 15:59
  • Źródło: Starostwo Powiatowe
Szpital w Koźlu nie zostanie przekształcony w covidowy. Wojewoda opolski…
Szpital w Koźlu nie zostanie przekształcony w covidowy. Taką placówką będzie szpital w Oleśnie. To bardzo dobre wiadomości dla naszych mieszkańców i pacjentów.

O swojej decyzji poinformował przed chwilą wojewoda opolski. Skąd taka decyzja? To efekt rozmów wojewody z dyrekcją kozielskiego szpitala oraz Paweł Masełko - Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski, a także przedstawicielami lecznicy w Oleśnie, które zakończyły się pomyślnie dla samorządu z Kędzierzyna-Koźla.

Decyzją wojewody szpital w Oleśnie od 29 listopada będzie w całości dla pacjentów z COVID.

- Bardzo się z tego cieszę. Nasze rozmowy przyniosły efekt. Szpital w Koźlu nie zostanie przekształcony i nadal będzie leczył i zabezpieczał zdrowotnie mieszkańców, jako placówka wielospecjalistyczna. Udało nam się wypracować rozwiązanie. Za nami wiele godzin trudnych rozmów, najważniejsze, że Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej może normalnie pracować, diagnozować i leczyć - mówił na gorąco starosta Paweł Masełko.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alina
Alina 26.11.2021, 10:02
Teraz nasi chorzy na covid będą wywożeni do innych miast. A można by przecież szpital przy ul. Judyma przekształcić na covidowy, przejąć jego dzisiejszych pacjentów do Koźla i leczyć naszych mieszkańców na miejscu a nie wozić ich po całej Opolszczyźnie.

Pozostałe