Tworzyli miniaturowe lasy w słoikach

  • 20.05.2019, 10:58
  • Rafał Pulkowski
Tworzyli miniaturowe lasy w słoikach
Warsztaty rękodzieła pn. „Las w ogródku” odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy kozielskim Rynku. Prowadziła je Elżbieta Kruk z pracowni florystycznej „Różany Ogród”.

W warsztatach wzięło udział 15 osób. Do stworzenia takiego lasu w słoiku niezbędny był ozdobny słoik, ziemia lub torf, żwirek, rośliny oraz kamienie, korzenie, kora i szyszki dla ozdoby.

 

- W każdym słoiku powstałą indywidualna praca, która myślę ozdobi mieszkania uczestników naszych warsztatów - powiedziała Sandra Golemo z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Każdy słoik był różny, użyte zostały różne rośliny, powstawały przeróżne wzory i warstwy z podłoża. Jak zaznaczyła prowadząca warsztaty Elżbieta Kruk, jedynym ograniczeniem przy tworzeniu takich ozdobnych dzieł jest wielkość słoików.

 

- Zawsze chciałam zrobić coś takiego i postawić w salonie, ale nigdy nie miałam pomysłu. Tutaj dowiedziałam się, jakie roślinki nadają się do takich dekoracji, a jakich nie powinno się zamykać w tak ciasnym pojemniku - mówiła jedna z uczestniczek.

 

 

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe