Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla zrobiły kartki dla powstańców warszawskich

  • 26.11.2021, 10:42
  • A
Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla zrobiły kartki dla powstańców warszawskich… Foto: SPK-K Część kartek rozdano podczas Marszu Niepodległości
Dzieci z Optymistycznego Przedszkola przygotowały kartki z życzeniami dla powstańców warszawskich. Członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle zawieźli je do stolicy.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości we wszystkich placówkach edukacyjnych organizowane były uroczyste akademie i różne akcje dla upamiętnienia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu postanowiły zrobić prezent dla bohaterów, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. Podopieczni Patrycji Barszczewskiej i Tatiany Gromady z grupy„Żabki” przygotowali okolicznościowe kartki i biało-czerwone kokardy.

Członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle zabrali je do stolicy, gdy 11 listopada uczestniczyli w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości na placu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Upominki od kędzierzyńskich przedszkolaków trafiły do Fundacji Nie Zapomnij o Nas, a następnie wolontariusze, a także harcerze i uczniowie klas mundurowych z warszawskich szkół rozdali je powstańcom.

- Podziękowania dla Krzysztofa Krzemińskiego członka zarządu fundacji, dzięki któremu mogliśmy przekazać kartki i kotyliony. Uczmy się miłości do Ojczyzny od tych, którzy o nią walczyli - mówi Piotr Niewadzisz ze Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

A

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe