Panie wiły wieńce. Połączyły przyjemne z pożytecznym. ZDJĘCIA

  • 26.11.2021, 14:28
  • W
Panie wiły wieńce. Połączyły przyjemne z pożytecznym. ZDJĘCIA Zdjęcia: DFK Ostrożnica
Warsztaty, podczas których wykonywano wieńce adwentowe, wprowadziły w klimat tegorocznego Adwentu panie z Ostrożnicy i okolic.

Adwent - czas oczekiwania na Boże Narodzenie - rozpoczął się 28 listopada i potrwa do 24 grudnia. Jeszcze zanim rozpoczęło się to radosne, tęskne oczekiwanie na powtórne narodzenie Pana Jezusa, w Ostrożnicy w gm. Pawłowiczki 20 pań umilało sobie czas warsztatami z tworzenia wieńców adwentowych.

Zajęcia przygotowały Małgorzata Cichoń z DFK Ostrożnica oraz sołtys Ostrożnicy Teresa Czapla, a prowadziła je Edyta Kubat, właścicielka kwiaciarni w Pawłowiczkach.

Podobne warsztaty odbyły się w sołectwie w sierpniu, wówczas pod hasłem "Las w szkle". Ich organizatorem również było DFK Ostrożnica.

Głównymi celami projektu jest pielęgnacja niemieckiej kultury, języka oraz tożsamości, zwiększenie aktywności grup mniejszości niemieckiej, a także dotarcie do słabszych grup oraz wspieranie ich w działalności kulturalnej.

Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Towarzystw Społeczno-Kulturalnych w Polsce w ramach projektu Ożywienie Domów Spotkań.

W planach była jeszcze organizacja kiermaszów świątecznych przez radę rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrożnicy oraz miejscowy Caritas. Ze względu na pogarszającą się sytuację pandemiczna, wydarzenia musiano odwołać.

W

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe