Z humorem i u(ś)miechem Wróbla w kozielskiej bibliotece

  • 28.11.2021, 16:59
  • Ł
Z humorem i u(ś)miechem Wróbla w kozielskiej bibliotece Foto: Dominik Imielski
Spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróbel, dotyczące jego najnowszej książki „Humorem i (u)Śmiechem”, odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu już 30 listopada o godz. 17.

Szymon J. Wróbel jest dziennikarzem, który współpracował m.in. z krakowskim Dziennikiem Polskim, Lounge Magazynem, Miesięcznikiem Znak, TVN Style, TVP Kraków, czy Miastem Muzyki RMF. Obecnie można go posłuchać na antenie Radia Bielsko. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych „Jego Oczami”, „Z domu…”, „Ojciec, czyli o Pieronku”, „Pamiętajcie!”. Jako autor debiutował książką „Jego oczami”. Następnie ukazała się jego bestsellerowa biografia „Ojciec, czyli o Pieronku”. W tym roku ukazała się jego najnowsza książka „Humorem i (u)Śmiechem”. To prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze, jaka do tej pory powstała. Składają się na nią wyjątkowe wywiady, przeplatane kultowymi żartami i zapomnianymi słowami pomnikowych mentorów.

- Bardzo się cieszę, że będę mógł gościć w Kędzierzynie-Koźlu z moim nowym, myślę że bardzo ważnym, projektem. Miałem tu kiedyś serdecznego kolegę i dobrze wspominam miasto, w którym kilka razy gościłem. Poza tym myślę, że każdy fan sportu w Polsce, to musi kojarzyć wasze miasto - mówi Szymon J. Wróbel.

- W tym jesienno pandemicznym okresie, gdzie tak wielu zwłaszcza młodych osób zmaga się z depresją i innymi tego typu problemami, mam nadzieję, że moja najnowsza książką, będzie jak dobra, naturalna pigułka na gorszy czas. Oswajanie, przepracowywanie naszych lęków, kompleksów i problemów, poprzez humor, uśmiech jest trudną, ale najbliższą nam i bezpłatną formą radzenia sobie z każdym kolejnym, szarym dniem. Mam nadzieję, że ten projekt pomoże choćby kilku osobą – dodał autor.

Dla jednych książka ta będzie wskazówką czy inspiracją, dla kogoś lekiem na gorszy dzień. Innych pobudzi do refleksji. Będą też tacy, dla których może stać się czystą rozrywką w miłym towarzystwie.

W książce znajdziemy barwne i często zaskakujące historie niezwykłych postaci, których na różny sposób łączy humor i (u)śmiech. Profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Kamil Nosel i wielu innych. A wszystko, co znajdziemy na kolejnych jej stronach, okraszone zostało karykaturami artysty Szymona Teluka.

Spotkanie w siedzibie głównej MBP na kozielskim rynku odbędzie się 30 listopada o godz. 17. Wstęp wolny.

Ł

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe