Weekend spędzili w lodowatej wodzie i na śniegu. ZDJĘCIA

  • 29.11.2021, 13:01
  • ANKO
Weekend spędzili w lodowatej wodzie i na śniegu. ZDJĘCIA
Dla nich pierwszy śnieg to sama radość i szczęście w oczach. Zgodnie z tradycją zaczęli od solidnej kilkuminutowej rozgrzewki, a następnie weszli do lodowatej wody. Od ponad 20 lat Dębowa gości grupę kędzierzyńsko-kozielskich morsów. Tym razem do wody wskoczyło kilkanaście osób w tym pani Krystyna Galara, która jest najstarszym morsem, a raczej foczką w Polsce. W styczniu 2022 roku obchodzić będzie swoje 95 urodziny.

Pani Krystyna zawsze jak oglądała morsy w telewizji, to miała ochotę pójść w ich ślady i spróbować swoich sił. Kiedyś przyszła do niej synowa i oznajmiła, że pierwszy raz idzie na morsowanie. Pani Krystyna poprosiła, aby wzięła ją ze sobą. Tak to się wszystko zaczęło i wcale nie tak dawno, bo w październiku 2019 roku.

Teraz seniorka nie może się doczekać soboty i niedzieli, aby razem z innymi morsami wejść do wody. Dla niej to wielka przyjemność spotkać się z innymi morsami z uwagi na bardzo miłą i pełną życzliwości atmosferę.

Pani Krystyna zimnej wody się nie boi, bo przez pięć lat żyła na Syberii, gdzie Sowieci wywieźli ją razem z bliskimi. Tam mrozy sięgały minus 40 st. C. Zatem obecne temperatury nie robią na niej większego wrażenia.

- To jest dobre na moje serce, bo ja przeszłam już dwa zawały. Służy mi to morsowanie - powtarzała wielokrotnie pani Krystyna.

Zapraszamy do poniższej fotogalerii. Autorem zdjęć jest Michał Sowiżdrzał

 

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Parfianin
Parfianin 30.11.2021, 08:24
Lepiej by było żeby priorytetem większyckiego proboszcza była parafia, a nie przyjemności.
Konstantyneopoliarcheminiwiryłokotoczerepenczewiczakowska Hermenegilda
Konstantyneopoliarcheminiwiryłokotoczerepenczewiczakowska Hermenegilda 29.11.2021, 17:56
Żenada.

Pozostałe