Kłodnicki chór mniejszości niemieckiej czaruje publiczność nie tylko na Opolszczyźnie

  • 29.11.2021, 13:46 (aktualizacja 29.11.2021, 13:51)
  • ANKO
Kłodnicki chór mniejszości niemieckiej czaruje publiczność nie tylko na… Heimatklang uczestniczył m.in. w XXIX Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach Foto: GOK Walce
Chór Heimatklang z Kłodnicy wziął udział w dwóch regionalnych wydarzeniach artystycznych. Dyrygentem zespołu jest Oskar Koziołek-Goetz.

Pomimo trwającej pandemii Heimatklang uczestniczył w muzycznym spotkaniu „Beati Cantores" w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Zorganizowało je 24 października Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Wałbrzychu. Wystąpiło łącznie osiem chórów mniejszości niemieckiej z województw: opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

 Opolszczyznę, poza kłodniczanami, reprezentowały chóry: Glogovia z Głogówka, Kornitzer Stimme z Kórnicy oraz Krappitzer Chor z Krapkowic-Otmętu.

 - Spotkanie chórów było niezwykle udane. Cieszyliśmy się, że mogliśmy ponownie wystąpić na tej scenie. Śpiewaliśmy tam czterokrotnie, ostatnio w 2019 roku - wylicza Monika Przezdzienk, reprezentująca chór Heimatklang. -  Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny występ. Spotkanie „Beati Cantores” zorganizowano po raz 18. Zgodnie z tradycją tego przeglądu na zakończenie odśpiewaliśmy wspólnie „Odę do radości”.

 Kolejnym wydarzeniem, w którym uczestniczyła grupa z Kłodnicy, był zorganizowany w dniach 20-21 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach XXIX Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej. Nasz chór wykonał trzy utwory. Wszystkie nagrodzono wielkimi brawami.

 - Jury wysoko oceniło nasz występ, przyznając Srebrne Pasmo. W Walcach wystąpiło siedem chórów z województw opolskiego i śląskiego. Śpiewanie sprawia nam ogromną przyjemność, albowiem muzyka i śpiew leczą, a w tym bardzo trudnym czasie jest to szczególnie potrzebne. Zapraszamy do chóru Heimatklang - dodaje na koniec Monika Przezdzienk.

ANKO

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe