Wycieczki z niemałym dofinansowaniem. Dopłaci do nich ministerstwo

  • 30.11.2021, 11:12
  • W
Wycieczki z niemałym dofinansowaniem. Dopłaci do nich ministerstwo www.opole.pl
Kraków, Opole, Paczków i Kłodzko. Oto kilka z miast, które do połowy grudnia zwiedzą uczniowie trzech szkół w gminie Cisek. To owoc dofinansowania, które samorząd pozyskał z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dzięki dofinansowaniu ze środków MEiN w wysokości 27,8 tys. zł uczniowie klas I-III i IV-VIII szkół z Ciska, Łan i Roszowickiego Lasu wyjadą na wycieczki krajoznawcze do Krakowa, Opola, Mosznej, Krasiejowa, Prudnika, Paczkowa i Kłodzka.

Pilotażowa edycja resortowego programu "Poznaj Polskę" koncentruje się na czterech obszarach edukacyjnych nazwanych: "Śladami Polskiego Państwa Podziemnego", "Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego", "Kultura i dziedzictwo narodowe" oraz "Największe osiągnięcia polskiej nauki".

W ramach przedsięwzięcia dofinansowaniu w 80 proc. podlegają wycieczki: jednodniowe do kwoty 5 tys. zł, dwudniowe do kwoty 10 tys. zł i trzydniowe do kwoty 15 tys. zł. Pozostałe 20 proc. pokrywa budżet gminy (finansowy wkład własny).

Dyrektorzy szkół z terenu gminy Cisek mogli złożyć do organu prowadzącego maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie wycieczki  - po jednym wniosku dla klas I-III i IV-VIII. Zbiorczy wniosek gmina złożyła do ministerstwa. 

Całkowita wartość zadania to 40,6 tys. zł.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe