Kto wygra Puchar Polski?

  • 17.07.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Kto wygra Puchar Polski?
Wszystko właściwie jest jasne. 66. edycja rozgrywek o Puchar Polski, mająca na celu wyłonienie zwycięzcy trofeum oraz - jednocześnie - uczestnika Ligi Europy sezonu 2020/2021, swój finał będzie mieć 2 maja 2020 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

1. System rozgrywek po zmianach

2. Zasady rozgrywek

3. Kto wygra Puchar Polski?

4. Gdzie oglądać?

Czasu, aby się przygotować, jest sporo. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozgrywkach, prezentujemy już dzisiaj.

System rozgrywek po zmianach

Na pierwszym etapie rozgrywek przeprowadzono losowanie par przed rozpoczęciem każdej z rund. Tym samym zniesiona została tzw. drabinka. Zniesiono również rozsta wienie dwóch najlepszych ekstraklasowych drużyn poprzedniego sezonu, które wcześniej nie mogły znajdować się w jednej parze wcześniej niż przed półfinałem. Obecnie będzie to możliwe. Wprowadzono natomiast zasadę rozstawienia czterech zespołów - reprezentantów Polski w europejskich pucharach w losowaniu par 1/32 finału. Drużyny z grona zespołów polskiej Ekstraklasy rozpoczęły grę o rundę wcześniej niż w dotychczasowych zmaganiach. Zgodnie z nowymi zasadami będzie to 1/32, a nie 1/16 finału. Przesunięto także w systemie rozgrywek aktywność zespołów pierwszoligowych, uplasowanych na lokatach 13-18, drugoligowych z miejsc 1-10 oraz triumfatorów gier pucharowych na szczeblu wojewódzkim. Rozpoczęły one grę o jedną rundę później niż dotychczas, czyli w 1/32 finału zamiast w rundzie wstępnej. Gospodarzem meczu pomiędzy drużynami znajdującymi się na tym samym poziomie jest zespół wylosowany jako pierwszy. Zniesiono także rewanże na poziomie półfinału i ćwierćfinału.

Zasady rozgrywek

W grze od 1/32 finału udział weźmie 60 drużyn. W tym gronie znalazło się 16 drużyn Ekstraklasy, 18 drużyn I ligi, 10 najwyżej uplasowanych drużyn II ligi oraz 16 zwycięzców pucharów na poziomie rozgrywek wojewódzkich. Losowanie w tej rundzie podzielono na dwie tury: w pierwszej z nich do czterech rozstawionych już reprezentantów Polski w europejskich pucharach dolosowano rywali. Pary w pozostałych rundach, zgodnie z regulaminem, losuje się po zakończeniu rund poprzednich.

Kto wygra Puchar Polski?

Gdyby odpowiedź na to pytanie była prosta i łatwa do przewidzenia, cała zabawa w typowanie straciłaby sens. Jedno jest pewne: każdy bukmacher online ma swoje typy. Na ile są one sprawdzalne? Wystarczy sprawdzić dane tegoroczne. W maju 2019 roku zdobywcą Pucharu Polski została Lechia Gdańsk. Wynik ten był zgodny z przewidywaniami bukmacherów. Bezpośrednio przed meczem średni kurs na wygraną Lechii obowiązujący u bukmacherów wynosił 2,65. Zwycięstwo Jagielloni Białystok szacowano na 2,90. Remis w regulaminowym czasie gry był najmniej prawdopodobny i kurs na takie rozstrzygnięcie szacunkowo wynosił aż 3,15.

Niewątpliwie wszyscy fani obstawiania meczów będą śledzić kursy i ich zmianę w nadchodzącym czasie. Dobrze też jest, przed podjęciem pierwszych decyzji, zweryfikować promocje, jakie przygotowali dla swoich użytkowników poszczególni bukmacherzy. Koniecznie sprawdź bonus sts, a także innych platform.

Gdzie oglądać?

Z całą pewnością część kibiców będzie chciała znaleźć się na stadionach, w tym Stadionie Narodowym, aby śledzić rozgrywki. Pozostałym pozostaje oglądanie transmisji w telewizji. Swoją ofertę przygotowali jednak także bukmacherzy, dzięki czemu śledzenie przebiegu meczu oraz obstawianie wyników w trybie zakładów live jest bardzo proste. Tutaj także otwiera się możliwość upolowania ciekawych kursów oraz ofert bonusowych dla miłośników zakładów.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: