Co daje ubezpieczenie komunikacyjne NNW?

  • 12.08.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Co daje ubezpieczenie komunikacyjne NNW?
Często podróżujesz samochodem? Jesteś narażony na udział w zdarzeniach drogowych, których nie da się przewidzieć. Można jednak uchronić się finansowo przed ich konsekwencjami. Pomaga w tym ubezpieczenie komunikacyjne NNW. Sprawdź, jaki zakres obejmuje.

Większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia ubezpieczenia OC – jest to polisa obowiązkowa. Mało kto decyduje się na wykupienie polisy AC, a jeszcze mniej – ubezpieczenia NNW. Tymczasem skutki uczestnictwa w wypadkach drogowych mogą sporo kosztować – nie tylko zdrowia, ale i pieniędzy. Uszczerbek na zdrowiu może być na tyle poważny, że będzie wymagał kosztownej rehabilitacji i leczenia.

Ubezpieczenie NNW – zakres ochrony

Ubezpieczenie NNW jest zabezpieczeniem finansowym w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania osobom pokrzywdzonym w wypadku drogowym.

Jak wynika z artykułu dostępnego na https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-nnw/, odszkodowanie przysługuje nie tylko za udział w wypadku podczas ruchu pojazdu, ale również w trakcie wysiadania, wsiadania czy postoju. Warto mieć świadomość, że ubezpieczenie NNW obejmuje nie tylko kierowcę. Ochroną objęci są również podróżujący pasażerowie, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu.

Decydując się na ubezpieczenie NNW, możesz podróżować z większym poczuciem spokoju. W razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych wiesz, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje wszystkie wydatki związane z leczeniem czy rehabilitacją pozwalającą powrócić do pełnej sprawności.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie NNW?

O ile wybór ubezpieczenia OC jest dość prosty, o tyle zakup polisy NNW nieco się komplikuje. Chodzi bowiem o to, że nie można w tym przypadku kierować się wyłącznie ceną. Istotną rolę odgrywa przede wszystkim zakres ochrony – im większy, tym wyższej składki można się spodziewać. Niemałe znaczenie mają również wyłączenia odpowiedzialności itp.

Chcąc wybrać ubezpieczenie NNW najbardziej dopasowane do potrzeb, warto skorzystać z serwisu porównywarkowego, np. http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/. Korzystając z formularza, określisz swoje oczekiwania co do polisy, a następnie otrzymasz informację zwrotną o ofertach. Potem nie pozostaje nic innego jak wybrać konkretne ubezpieczenia i porównać je pod względem ceny. Dzięki temu zapewnisz sobie optymalną ochronę i jednocześnie nie przepłacisz. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: