Niezwykłe właściwości chlorelli. Dlaczego warto ją suplementować?

  • 10.10.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Niezwykłe właściwości chlorelli. Dlaczego warto ją suplementować?
Niepozorne algi morskie stanowiące często zaledwie jednokomórkowy organizm są uznawane za malutkie żyjątka wodne o niezwykle cennych właściwościach zdrowotnych. Już stulecia temu zauważono, jak wiele dobrego jest w stanie zdziałać ta miniaturowa „istotka”, jeśli chodzi o poprawę ogólnej kondycji człowieka. W szczególności sporo właściwości przypisuje się chlorelli a więc nietuzinkowej aldze wywodzącej się z rejonów dalekiej Japonii. By jednak uwzględnić w swej diecie ten gatunek zielenicy, wcale nie trzeba wybierać się w podróż do Azji. Wystarczy zaopatrzyć się w certyfikowany wyrób suplementowy na bazie sproszkowanej chlorelli dostępny w sklepach typu witaminyswanson.pl.

Numer jeden w kategorii superfoods

Chlorella zdecydowanie znajduje się na liście najbardziej cenionych składników spożywczych z zakresu tak zwanego superfoods, czyli superżywności wykazującej prozdrowotny wpływ na człowieka. Powód? Przede wszystkim to właśnie w chlorelli znajduje się prawdziwa kopalnia cennych witamin oraz istna bomba aminokwasowa. Opisywana alga obfituje również w wartościowy między innymi dla ciężarnych kwas foliowy. Posiada w sobie mnóstwo mikroelementów, a także chlorofil odpowiadający za jej intensywnie zielony odcień. Chlorella to skarbnica kwasów tłuszczowych omega-3 oraz kwasów nukleinowych. Wyróżniana tak przez wegan, jak i wegetarian.

Oddziaływanie na organizm

Przyjmowanie racjonalnej dawki chlorelli – czy to w postaci specyficznego proszku dobrze pasującego do koktajli, sałatek i kanapek, czy też w formie kapsułek farmakologicznych – umożliwia ogólne oczyszczenie wątroby, jelit i żołądka. Wszystko za sprawą detoksykacyjnych właściwości zielenic, które przyczyniają się do „wyciągnięcia” z organizmu zalegających metali ciężkich takich jak przykładowo ołów, rtęć, czy kadm, ale też toksyn oraz pestycydów, azotanów, alkoholu i różnorakich chemikaliów. Warto zatem aby stosować chlorellę nie tylko wtedy, kiedy potrzebujemy skutecznego specyfiku na odtrucie lecz też jako swego rodzaju tarczy ochronnej wykazującej działanie profilaktyczne. Chlorellę zaleca się jako zdrowy dodatek do menu osób rzucających nałóg palenia, nadużywających antybiotyków, po chemioterapii czy radioterapii. Algi morskie, w tym także opisywany ich gatunek, znakomicie regenerują wątrobę i zapewniają jej należyte funkcjonowanie. Chlorella poprawia pracę układu immunologicznego, stymuluje produkcję białych krwinek oraz przyspiesza gojenie się ran. Doskonale radzi sobie z zaparciami, wzdęciami, ale też i nadmierną potliwością. Zapewnia świeżość oddechu, wspomaga odchudzanie oraz przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, napędzając metabolizm.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: