Koncert Agnieszki Chylińskiej. Dni Kędzierzyna-Koźla 2019

  • 02.06.2019, 13:35
  • Rafał Pulkowski
Koncert Agnieszki Chylińskiej. Dni Kędzierzyna-Koźla 2019
Niewątpliwie największą gwiazdą tegorocznych Dni Kędzierzyna-Koźla była Agnieszka Chylińska, na którą przyszły tłumy mieszkańców, a nawet przyjechał jej fanklub ze Śląska.

Przestrzeń lat 1994–2003 oznaczała dla Chylińskiej obsadzanie wokali w popularnym rockowym zespole O.N.A., później natomiast, bo chociażby w latach 2003–2006 Chylińska występowała już pod swoim nazwiskiem. Od 2009 posługując się zatem swoim imieniem i nazwiskiem, wydała swój album nurtu pop i dance, zatytułowany „Modern Rocking”. Z kolei jej płyta pt. „Forever Child” ukazała się 30 września 2016 roku. Wymienione dwa wydawnictwa stały się na tyle popularne, iż zdołały dotrzeć na sam szczyt, czyli 1. miejsce OliS (polskiej listy sprzedaży), co nie tylko oznaczało platynę, ponieważ niedługo później platynę podwójną.

Wspomniany i niebagatelny sukces płyt Chylińskiej w ramach rynku muzyki popularnej był tym bardziej zadziwiający, iż po rozpadzie zespołu O.N.A. Agnieszka Chylińska postanowiła wraz ze Zbyszkiem Kraszewskim i Wojtkiem Hornym współtworzyć zespół muzyczny, ale taki, który stylistycznie miał być rockowy, czyli w zamyśle świadczyć i podkreślić rodowód wspomnianych współtworzących. Zespół zatem musiał się rozpaść wobec, jak to określono: “rozbieżności artystycznych”. Wówczas Agnieszka Chylińska mogła już bez oporów poświęcić się w swej karierze solowej muzyce rozumianej pewnie najszerzej.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (63)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

barkon
barkon 31.12.2019, 15:04
25 lat na scenie, widzieli - empikbilety.pl/?filtersphrase:agnieszka chylińska Grubo ;-) Tyle lat, taka dziewczynka? Czas leci... Ale ona jest jedną z bardziej wyrazistych postaci, jakie w ostatnich latach pojawiły się na rynku. Brawo!

Pozostałe