VII Bieg Azotowy w Kędzierzynie-Koźlu

  • 09.06.2019, 14:58
  • Rafał Pulkowski
VII Bieg Azotowy w Kędzierzynie-Koźlu
Już po raz siódmy w ramach obchodów Dni Chemika odbył się "Bieg Azotowy" w Kędzierzynie-Koźlu organizowany przez Grupę Azoty ZAK S.A. Kolejny raz najszybszy był Przemysław Chatys z Klubu Sportowego Koziołek.

Na 10-kilometrowej trasie rywalizowało 230 biegaczy. Trasa składała się z trzech pętli dookoła osiedla Zacisze. Jak zawsze przygotowano kurtynę wodną i kubki z wodą do picia. Dodatkowo warunki pogodowe były bardzo sprzyjające - pomimo dość mocnego słońca, wiał wiatr.

Uczestnikom do startu sygnał dał wiceprezez Grupy Azoty ZAK S.A. Artur Kamiński. Kędzierzynianin Przemysław Chatys już na pierwszym okrążeniu odstawił swoich rywali i na metę przybiegł jako pierwszy z czasem 32 minuty i 5 sekund.

- Biegam od 17 lat z niewielkimi przerwami. Trasa i pora biegu bardzo dobra - tutaj ukłon w kierunku organizatorów, że odbył się on tak wcześnie, a nie w pełnym słońcu. Największy kryzys w biegu na dziesięć kilometrów przychodzi między siódmym a ósmym kilometrem. Daje się we znaki zmęczenie i trzeba przetrzymać to psychicznie. Polecam bieganie i wszystkie inne formy aktywności - powiedział Przemysław Chatys.

Jako drugi na metę dobiegł Kamil Czapla z Rybnika z czasem 34 minuty i 20 sekund. Podium zamknął również kędzierzynianin Łukasz Błach z czasem 34 minuty i 44 sekundy.

Wśród kobiet najszybsza była Monika Bielińska z Przyszowic, która dobiegła na metę po 43 minutach i 23 sekundach. Pani z drugim najlepszym czasem, to Ewa Janiczek z Rybnika - 44 minuty i 29 sekund, a podium zamknęła Justyna Czekaj z Kędzierzyna-Koźla z czasem 44 minuty i 57 sekund.

Tradycyjnie Grupa Azoty ZAK S.A. przyznała także wyróżnienia dla najszybszych pracowników. Na pierwszym miejscu znalazł się Andrzej Grzesik z czasem 38 minut i 25 sekund, tuż po nim Marcin Barth z czasem 39 minut i 1 sekund a podium zamknął Adam Kubień z czasem 42 minuty i 42 sekundy.

Wśród pracowniczek ZAK najszybsza była Lucyna Szymańska z czasem 52 minuty i 42 sekundy, na drugim miejscu Alicja Zych z czasem 55 minut i 1 sekunda oraz Dominika Zdziech z czasem 58 minut i 13 sekund.

Dekoracji najlepszych uczestników VII Biegu Azotowego dokonali prezes Sławomir Lipkowski i wiceprezes Artur Kamiński.

 

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe