Ogólnopolskie Targi Turystyki Rodzinnej

  • 14.10.2019, 11:38 (aktualizacja 21.10.2019, 11:06)
  • Materiał partnera
Ogólnopolskie Targi Turystyki Rodzinnej
W dniach 26-27 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu wyjątkowe, bardzo duże, rodzinne wydarzenie – Ogólnopolskie Targi Turystyki Rodzinnej, czyli Rodzinne Podróże te Małe i te Duże. Nie tyle z samą turystyką, ile z rodziną, mają bardzo wiele wspólnego.

Targi to wydarzenie, które powstaje w odpowiedzi na moje własne potrzeby – sama jestem mamą, mam dwie małe córeczki i dobrze wiem, jakim wyzwaniem i z jakim stresem wiąże się pakowanie z małymi dziećmi do wyjścia z domu i przejazd gdziekolwiek. Tak naprawdę od pierwszych dni życia dziecko zaczyna podróżować – pierwsza podróż odbywa się kiedy wychodzimy ze szpitala i wracamy z noworodkiem do domu, a później są już ciągłe podróże, do żłobka czy przedszkola, do sklepu, do dziadków czy na wakacje.

Żeby ułatwić rodzicom te kwestie, wesprzeć ich i pomóc im w tym zakresie, tworzymy wydarzenie, które będzie odpowiedzią na wszelkie potrzeby z tym związane. Poza wystawcami z różnych branż – od motoryzacyjnych, czyli samochody rodzinne, przez turystyczną, czyli biura podróży, atrakcje turystyczne, po producentów gadżetów usprawniających podróżowanie. Będzie kilkadziesiąt występów artystycznych grup szkolno-przedszkolnych, w tym zespołu ludowego dzieciaczków czy orkiestry dętej kilkuletnich dzieci. Będą prelekcje praktyków - podróżników, którzy sami mają dzieci i opowiedzą o swoich doświadczeniach wyjazdów z dziećmi, a także lekarzy – np. pediatry, dr Małgorzaty Bihun, ginekologa, dr Rafała Bilskiego, położnej – Pani Emilii Jędrzejów. Są to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy poruszą tematy ważne i potrzebne dla kobiet w ciąży, rodziców świeżo upieczonych i tych z dłuższym stażem, dzieląc się swoją wiedzą w zakresie tego czego mogą potrzebować odbiorcy, którzy będą tych prelekcji słuchać. Reasumując Ogólnopolskie Targi Turystyki Rodzinnej to kilkadziesiąt występów artystycznych grup przedszkolno-szkolnych, kilkadziesiąt prelekcji oraz darmowych, w pełni bezpłatnych, ogólnodostępnych kursów, szkoleń i warsztatów.

Zakres tematyczny będzie bardzo szeroki - porozmawiamy o adaptacji w żłobku i przedszkolu, o tym jak zaanimować dziecku czas w podróży, czy o tym jak wiązać chusty. Będą spotkania otwarte z lekarzami, kursy uczące poprawnego montażu fotelików w samochodzie oraz informacje o tym czy najbezpieczniejszy jest fotelik przodem czy tyłem. Poruszymy także tematy typowo ciążowe, czyli jak przygotować się do ciąży, jakie badania należy wykonać czy jak ćwiczyć w ciąży. Tematów będzie bardzo dużo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie informacje będziemy na bieżąco zamieszczać na naszym profilu na portalu Facebook.

Chcemy się również podjąć, czegoś, co bez Państwa obecności na pewno się nie uda, dlatego mam nadzieję, że zachęcę Państwa do udziału w naszym wydarzeniu - podejmiemy się próby pobicia rekordu Polski w najdłuższym pociągu jadącym w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”. Zapraszamy wszystkich Państwa w niedzielę o godzinie 14:00!

Mamy przygotowanych bardzo dużo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców – dla dzieci będą dmuchańce, trampoliny, prawdziwa księżniczka Malwina Ratajczak, Miss Polonia 2005, która wystąpi w swojej sukni z Miss World i która w asyście rycerzy z Byczyny będzie koronować małe księżniczki, wspólnie pomalowanymi wcześniej koronami. Będzie bardzo, bardzo dużo atrakcji, gier i zabaw dla najmłodszych i dla troszkę starszych dzieci. Dla rodziców będzie cała strefa rodzicielskiej podróży do zdrowia – siłownia, trenerzy personalni, specjaliści w zakresie suplementacji, dietetycy, informacje o zdrowym odżywianiu, a także wirtualna strzelnica.

Bardzo ważny, że jest dla nas aspekt charytatywny tego wydarzenia, dlatego cały dochód ze sprzedaży wejściówek , czyli symboliczne 5 zł od całej rodziny , bez względu na jej liczebność (może to być wielopokoleniowa, 20—30 osobowa rodzina, razem z dziadkami ciociami, wujkami), trafi bezpośrednio na konto fundacji SiePomaga, która będzie miała swoje terminale i puszki. Ponadto w trakcie trwania Targów, będzie możliwość wsparcia Caritasu Diecezji Opolskiej, który wystawi przed Centrum Wystawienniczo-Kongresowym kontenery na żywność długoterminową oraz artykuły gospodarstwa domowego (małe sprzęty AGD). Będzie również możliwość wsparcia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu, które będzie miało specjalnie oznaczonego busa, gdzie będzie można przekazać koce, gryzaki, zabawki i wszystko, co przyda się zwierzakom. Wesprzeć będzie można także Dom Matki i Dziecka w Opolu – tutaj przyda się Państwa pomoc poprzez przekazanie chemii do sprzątania czy kosmetyków dla dzieci - będziemy bardzo wdzięczni za tego typu wsparcie dla tej placówki. Z kolei w busie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który będzie stał przed CWK, będzie można oddać krew. Stawiamy także na zdrowie, dlatego uczestniczki Targów będą również miały możliwość zbadać piersi w mammobusie. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie miał swój punkt, w ramach którego lekarze będą badać znamiona u dzieci i osób dorosłych, a także wydawać kartę EKUZ. Przez te dwa dni będzie też można wyrobić Opolską Kartę Rodziny i Seniora oraz Kartę „Opolska Rodzina”.

Przez te dwa dni będzie bardzo muzycznie, ponieważ prowadząca, Natalia Kryjom-Barylak, bardzo popularna, jakby nie było piosenkarka w Opolu, będzie przeplatała prowadzenie Targów piosenkami - będzie śpiewać piosenki znane i lubiane przez najmłodszych, więc będzie okazja do wspólnego pośpiewania i potańczenia.

Tworzymy wydarzenie, które mamy nadzieję, stanie się wizytówką dla miasta i całego regionu, pod kątem wydarzeń dla rodziny. Mamy bardzo duże poparcie ze strony samorządowców – otrzymaliśmy w sumie 75 patronatów honorowych, w tym między innymi od prezydenta Miasta Opola, Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, a także prawie wszystkich samorządowców poszczególnych gmin województwa opolskiego oraz starostw powiatowych. Nasze wydarzenie jest również popierane przez media. Cieszymy się bardzo dużym poparciem w tym zakresie - uzyskaliśmy ponad 30 patronatów medialnych.

To będzie wspaniałe, dwudniowe wydarzenie, pełne atrakcji i dobrej zabawy dla rodzin. Jeśli nie macie Państwo planów na ostatni tydzień października, który jesteśmy przekonani, będzie wspaniałym słonecznym, ciepłym weekendem , to zapraszamy serdecznie do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu w godzinach od 10 do 18, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Mamy nadzieję, że tego czasu nawet zabraknie, aby wszystkiego spróbować i z wszystkiego skorzystać. Liczymy, że Ogólnopolskie Targi Turystyki Rodzinnej, czyli Rodzinne Podróże te Małe i te Duże wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń w naszym województwie i mieście i każdego roku będziemy mieli okazję je powtarzać. Na przyszły rok mamy już zabukowany termin i jesteśmy przekonani, że tegoroczna, pierwsza edycja okaże się bardzo dużym sukcesem. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – widzimy to zarówno w social mediach, jak i za pomocą kontaktu bezpośredniego. Opole jest miastem bardzo przyjaznym kobietom, mamom, rodzinom. Mieszkam w Opolu od 7 lat i nie wyobrażam sobie życia nigdzie indziej. Bardzo chciałabym przyczynić się do tego, aby mi, jak i wszystkim innym mamom, żyło się jeszcze fajniej i jeszcze lepiej. Dlatego zamierzam regularnie podejmować się inicjatyw, które mają na celu ułatwiać im życie. Warto tutaj zaznaczyć, że podczas Targów każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno rodzice przyszli i obecni, rodziny z małymi dziećmi i tymi dużymi, a także babcie, dziadkowie, po prostu całe rodziny!

Do zobaczenia 26-27 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu!

Mariola Ciołeszyńska - Główny Organizator OTTR

Materiał partnera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe