Chemik zagra w finale TAURON Energetyczny Junior Cup

  • 08.11.2019, 17:20
  • Ł
Chemik zagra w finale TAURON Energetyczny Junior Cup Foto: Tauron (Astashow Studio)
Reprezentacja Akademii Piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. zagra 14 listopada w Krakowie w finale ogólnopolskiego turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”.

To już druga edycja rozgrywek dla młodych piłkarzy z południowej Polski. W październiku w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich ponad tysiąc zawodników w wieku od 8 do 10 lat ze stu drużyn walczyło o przepustki do wielkiego finału.

- Organizujemy turnieje takie jak „TAURON Energetyczny Junior Cup”, aby promować sport oraz zaszczepić u najmłodszych ducha zdrowego współzawodnictwa, ale przede wszystkim świetnie się bawić. Zeszłoroczna edycja była wielkim sukcesem, więc bardzo się cieszę, że drużyny znów się spotykają – mówił przed rozgrywkami Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. - Dajemy w ten sposób młodym piłkarzom z południa Polski okazję, aby wzajemnie się poznawać i sprawdzać swoje możliwości. Zawodnicy i ich rodziny to nasi klienci i członkowie lokalnych społeczności, których jesteśmy częścią. To z nimi chcemy współpracować.

Rywalizacja prowadzona była w rocznikach 2010, 2011 i 2012. do wielkiego finału dostały się 24 zespoły. Wśród nich młodzi piłkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy eliminacje rozegrali we Wrocławiu, a awans wywalczyła drużyna z rocznika 2012 w składzie: Olaf Bierdzio, Dorian Gdowski, Dawid Potym, Marcel Kondraciuk, Filip Kondraciuk i Ksawery Badura, której trenerami są: Michał Gniatkowski i Szymon Jaremko.

Finał rozegrany zostanie 14 listopada w TAURON Arenie Kraków. Gościem specjalnym będzie były znakomity bramkarz Jerzy Dudek. Nagrodą główną jest obóz szkoleniowy na Malcie.

W poprzedniej edycji zwycięzcami były: GLKS Rudawy (rocznik 2009), KS Zakopane (rocznik 2010) i Zaborze Zabrze (rocznik 2011). Patronami turnieju są Minister Sportu i Turystyki, Minister Energii oraz wojewodowie województw Małopolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego.

 

Ł

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe