Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Kędzierzynie-Koźlu. Uczciła pamięć ofiar ludobójstwa na Kresach II RP. ZDJĘCIA i FILMY

  • 10.07.2021, 13:40 (aktualizacja 11.07.2021, 12:31)
  • ANKO
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Kędzierzynie-Koźlu. Uczciła pamięć ofiar…
Sobotnie uroczystości z udziałem marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kozielskim kościele parafialnym w intencji ofiar ludobójstwa na Kresach Wschodnich.

Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli w marszu pamięci pod tablicę upamiętniającą pomordowanych, gdzie odegrano hymn państwowy, wygłoszono przemówienia i złożono kwiaty. Żołnierze Wojska Polskiego oddali też salwę honorową.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Południowo-Wschodnich II RP przyciągnęły do Kędzierzyna-Koźla liczne grono parlamentarzystów, samorządowców, kombatantów, działaczy społecznych, a także osób duchownych.

Głos podczas uroczystości zabrała m.in. marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na jutro (11 lipca) o godzinie 15.30 w hali sportowej „Śródmieście” przy al. Jana Pawła II zaplanowano część artystyczną w ramach XVIII Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej.

Zaprezentują się zespoły propagujące tematykę kresową. Wystąpią: Jaga Wrońska z Krakowa z piosenkami lwowskimi, zespół młodzieżowy "Perła" z Doliny (Ukraina), Wojciech Hebala z Krakowa oraz znany bard kresowy Andrzej Szczepański z Częstochowy.

Natomiast w poniedziałek, 12 lipca o godzinie 16 na przystani „Szkwał” zagości Piknik Kresowy nad Odrą. W programie konkursy z nagrodami, wystąpienia gości, wspólne śpiewanie, ognisko oraz kresowe przysmaki.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej (z 13 lipca).

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bleee
bleee 12.07.2021, 19:56
Żenująca nacjonalistyczna impreza fałszująca i zakłamująca historię. Wstyd dla uczestników! O ile pisowcom się nie dziwię to co tam robiła pani prezydent i pan starosta i pan Kostuś?
trzy porażki
trzy porażki 11.07.2021, 13:00
Ludobójstwo Polaków , jaka to fantastyczna okazja do promiennego uśmiechu pani prezydent , lansowania się działaczki pisiorstwa w swoim nieśmiertelnym , czerwonym skafandrze i pokazówka sługuska kaczyńskiego , karykaturki człowieka , niby marszałek a tak naprawdę to łamaczka konstytucji .
B ROGOWSKI
B ROGOWSKI 10.07.2021, 18:18
PO RAZ KOLEJNY GRTULACJE ZA WSPANIAŁE ZDJĘCIA
Koźlak
Koźlak 10.07.2021, 15:15
Ja prdl. ale lansik. Nigdy nikt nie przychodził na obchody z lokalnych działaczy, a w tym roku nagle wszyscy. Co za obłuda, co za pycha. Prezydent, starosta, wszyscy radni, dyrektor szkoły. Same lizodpuki. Wstyd!!

Pozostałe