czwartek, 9 maja 2024 14:30

Podwójny mistrz świata z Kędzierzyna-Koźla w lodowym pływaniu!

Łącznie w ten weekend wywalczył aż cztery medale mistrzostw świata, w tym dwa złote oraz po jednym srebrnym i brązowym. To Sławomir Wilkowski z Kędzierzyna-Koźla, który od piątku (04.02) uczestniczy w rozgrywanych w Głogowie Mistrzostwach Świata w Lodowym Pływaniu. Jednak opolskich akcentów i medali było nieco więcej na tych zawodach.

Najpierw - o czym informowaliśmy już wczoraj - Sławek wygrał piątkowy wyścig na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Zdobył tytuł mistrza świata, ustanawiając przy okazji rekord globu!

W sobotę nasz reprezentant miał przerwę w rywalizacji, by w niedzielę (06.02) z nowymi nadziejami wystartować jeszcze na trzech innych dystansach.

Wypadł lepiej niż można by się było spodziewać! Dziś wywalczył złoty medal na 100 metrów stylem zmiennym, srebrny krążek w sztafecie, a także brązowy medal na 50 metrów kraulem. To niewątpliwie wielki sukces naszego zawodnika, byłego ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Na tych samych zawodach brązowym medalistą na dystansie 250 metrów został Krzysztof Chałat z WKS Aqua Active Kędzierzyn-Koźle, a dwukrotną srebrną medalistką mieszkanka Zdzieszowic Katarzyna Gniot.

Podczas rozgrywanej na głogowskiej marinie od 4 do 6 lutego międzynarodowej imprezie pływackiej, rywalizuje około 300 zawodników z całego świata w tym m.in. z takich krajów jak RPA, Mongolia, Chile, Rosja, Nowa Zelandia, Niemcy, Rumunia czy Izrael. Bardzo silną drużynę wystawiła też Polska o czym świadczą uzyskane przez naszych reprezentantów wyniki. Trzydniowe zawody rozgrywane są na 10 dystansach, od 1 km do 50 metrów.