piątek, 10 maja 2024 02:12

Dobry występ zapaśników UKS-u Olimpijczyk w Pucharze Polski

Reprezentanci UKS-u Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle z powodzeniem wystartowali w zawodach Pucharu Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Złoty medal w Radomiu zdobył Grzegorz Hildebrand.

Autor: UKS Olimpijczyk

W turnieju rywalizowało 96 zawodników z 18 klubów, w tym reprezentanci kraju na czele z brązowym medalistom igrzysk olimpijskich w Tokio Tadeuszem Michalikiem. Gościnnie wystartowało też dwóch zawodników z Ukrainy.

Klub z Kędzierzyna-Koźla reprezentowało trzech zapaśników. Grzegorz Hildebrand zdobył złoty medal w kategorii 55 kg, pokonując Artema Kowalczuka z CSiR Dąbrowa Górnicza (rywalizowało dwóch zawodników).

Blisko strefy medalowej był Kevin Metel w wadze 72 kg, ale ostatecznie zajął piątą pozycję wśród 16 startujących, a wygrał Mateusz Bernatek z AKS-u Piotrków Trybunalski. Natomiast wracający po kontuzji Piotr Duk zajął siódmą lokatę w kategorii 77 kg (walczyło 11 zapaśników). Złoto wywalczył Geworg Sahakjan – Ormianin reprezentujący GKS Cartusia Kartuzy.

Podopieczni trenera Bogusława Metela uplasowali się na dziesiątej pozycji w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsce dla gospodarzy z RCSZ Olimpijczyk Radom.