piątek, 10 maja 2024 19:12

Badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla mistrzami i wicemistrzami Polski

Reprezentacja Opolszczyzny zdobyła dwa medale podczas mistrzostw Polski województw w badmintonie. Złoto dla juniorów młodszych, a srebro dla juniorów. Na podium stanęli zawodnicy z klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle.

Autor: Beninca UKS Feniks

Mistrzostwa Polski województw rozegrane zostały w Białymstoku w dniach 11-13 lutego. Rywalizowano w pięciu kategoriach: młodzieżowiec (U-23), junior (U-19), junior młodszy (U-17), młodzik (U-15) oraz młodzik młodszy (U-13).

Do kadry województwa opolskiego powołanych zostało czworo badmintonistów z Kędzierzyna-Koźla oraz troje z klubu LKS Technik Głubczyce. Niektórzy zagrali w dwóch kategoriach wiekowych.

Znakomicie spisali się juniorzy młodsi, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając reprezentacje podlaskiego i śląskiego. W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się: Julia Wójcik, Igor Jasek i Tomasz Cież (wszyscy Beninca UKS Feniks) oraz Maja Janko, Mateusz Golas i Oliwia Zielińska (wszyscy LKS Technik).

Natomiast juniorzy wywalczyli srebrny medal, a zespół tworzyli: Mikołaj Szymanowski, Julia Wójcik i Igor Jasek (Beninca UKS Feniks) oraz Maja Janko i Mateusz Golas (LKS Technik Głubczyce). Złoto dla województwa podlaskiego, a brąz dla mazowieckiego.

Trenerem kadry wojewódzkiej na Opolszczyźnie jest Bożena Haracz-Wojtkowska.