środa, 22 lipca 2026 04:02
Reklama
Reklama
Reklama

ZAKSA pokonała Stal Nysę i awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski

Grupa Azoty ZAKSA pokonała PSG Stal Nysę 3:1 (18:25, 25:22, 25:22, 25:21) w meczu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla awansowali do turnieju finałowego, który w dniach 26-27 lutego rozegrany zostanie we Wrocławiu.
ZAKSA pokonała Stal Nysę i awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski

W pierwszej partii meczu rozegranego 23 lutego wieczorem w hali „Azoty” zespół z Nysy zaskoczył gospodarzy mocnym serwisem i dobrą grą na siatce. Stal odskoczyła po asach serwisowych Wassima Ben Tara i Moustaphy M’Baye i powiększała swoją przewagę (5:3, 13:8). Kędzierzynianie słabo przyjmowali i nie kończyli swoich akcji. Kiedy Aleksander Śliwka nadział się na blok Bartosza Bućki, a Patryk Szwaradzki dołożył kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki goście prowadzili już 21:14 i nie mogli tego przegrać.

Po zmianie stron ZAKSA lepiej rozpoczęła (8:4), ale rywale szybko się pozbierali i przejęli inicjatywę. Ostatnia drużyna w tabeli PlusLigi wciąż ryzykowała w polu zagrywki, dobrze broniła i wyprowadzała skuteczne kontry. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego wyszli na prowadzenie 15:12 i teraz to gospodarze musieli odrabiać straty. Udało się to po akcjach Kamila Semeniuka. Pod siatką iskrzyło za co czerwonymi kartkami ukarani zostali Norbert Huber i Wassima Ben Tara. W końcówce Wojciech Żaliński zablokował atak Tunezyjczyka, a decydujący punkt wywalczył Łukasz Kaczmarek.

Trzeci set lepiej rozpoczęli goście (9:5, 11:7), ale drużyna z Kędzierzyna-Koźla przetrwała trudne chwile i odrobiła straty. W pewnym momencie siatkarze Stali stanęli. Zaczęli popełniać błędy, a kędzierzynianie dołożyli asy serwisowe (David Smith i Kamil Semeniuk) i to ZAKSA odskoczyła (23:18). Rywali poderwał jeszcze Zouhier El Graoui i przy jego zagrywkach zbliżyli się na dwa punkty (22:24), ale po chwili Marokańczyk zepsuł serwis.

Wyrównana gra toczyła się też w czwartej odsłonie. Nysanie przez moment prowadzili dwoma punktami (12:10), jednak w połowie seta lider PlusLigi wygrał kilka akcji z rzędu (16:14) i kontrolował sytuację na boisku do końcowego gwizdka sędziego. Za najlepszego zawodnika meczu uznano Kamila Semeniuka.

ZAKSA: Marcin Janusz (5), Łukasz Kaczmarek (18), Norbert Huber (12), Kamil Semeniuk (17), Aleksander Śliwka (6), David Smith (4), Erik Shoji oraz Bartłomiej Kluth, Wojciech Żaliński (3)

Stal: Marcin Komenda (2), Wassim Ben Tara (19), Moustapha M’Baye (5), Zouhier El Graoui (14), Maciej Zajder (10), Bartosz Bućko (13), Kamil Dembiec oraz Kamil Dębski (1), Patryk Szwaradzki (1), Patryk Szczurek, Dominik Kramczyński


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

gerwazy 24.02.2022 18:06
brawoooooo ZAKSA

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama