poniedziałek, 20 maja 2024 13:48

Medale pływaków z Kędzierzyna-Koźla w Grand Prix Małopolski

Bardzo dobry występ zanotowali pływacy z Kędzierzyna-Koźla podczas zawodów Grand Prix Małopolski w Oświęcimiu. Każdy nasz reprezentant stanął na podium.

Autor: Swim Team MOSiR

W imprezie wystartowało 249 zawodników z 32 klubów południowej Polski, w tym czworo uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9: Liliana Gorska, Zuzanna Kordek, Natalia Skrzypczak i Szymon Skrzypiec.

Trzy medale padły łupem Zuzanny Kordek, która zajęła pierwsze miejsce w wyścigu na 50 m stylem dowolnym, drugie na 100 m motylkiem i trzecie na dystansie 200 m stylem dowolnym. Startująca w tej samej kategorii wiekowej (14 lat) Liliana Gorska była najlepsza w konkurencji 100 m klasykiem i trzecia na 200 m stylem zmiennym. Natomiast na 100 m motylkiem zajęła czwartą pozycję.

Natalia Skrzypczak wywalczyła złoty medal w wyścigu na 100 m klasykiem, a na 200 m stylem zmiennym była czwarta. Z kolei Szymon Skrzypiec zdobył srebro w konkurencji 100 m stylem klasycznym, a na najniższym stopniu podium stanął na dystansie 50 m stylem dowolnym Oboje rywalizowali w kategorii wiekowej 15-16 lat.

- Warto wspomnieć, że nastąpiła bardzo istotna zmiana organizacyjna i nasi zawodnicy zmienili barwy klubowe z klubu MMKS na Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle - informuje Bronisław Kisielewski. - Wielkie brawa należą się zawodnikom i trenerom naszej szkoły za ciężką pracę podczas pandemii, gdyż ów wysiłek przynosi bardzo dobre efekty. Dziękujemy również za pomoc władzom miasta i MOSiR-owi i za stworzenie możliwości treningowych w tym bardzo trudnym okresie.

W klasyfikacji medalowej Swim Team MOSIR z ośmioma krążkami na koncie zajął czwarte miejsce, natomiast w punktacji drużynowej klub z Kędzierzyna-Koźla uplasował się na 11. pozycji. W poszczególnych rankingach zwyciężyły kluby Unia Oświęcim i SMS Galicja Kraków.