piątek, 10 maja 2024 00:18

Medale badmintonistów z Kędzierzyna-Koźla w mistrzostwach województwa

Młodzi badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla wywalczyli siedem medali podczas mistrzostw województwa, które rozegrane zostały w Głubczycach.

Autor: MMKS

Najlepsi zawodnicy z Opolszczyzny rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: U-9, U-11, U-13 i U-15. To podsumowanie cyklu Opolskich Turniejów Badmintona. W tych zawodach świetnie wypadli reprezentanci MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, którzy zdobyli sześć medali.

Tytuły mistrzowskie uzyskali: Oliwia Szczerska w U-9 oraz Jacek Matula w U-15. Wicemistrzynią Opolszczyzny w kategorii U-11 została Weronika Gucwa. Z kolei brązowe medale zdobyli: Aleksandra Drążek (U-9), Antonina Cybulska (U-11) i Kristoph Paczuła (U-11). Tuż za podium swoje starty zakończyli: Milena Ziemkiewicz, Mikołaj Kuchajewicz, Oskar Żyra, Hanna Antosiak, Michał Kuchajewicz, Emilia Cyza , Nikodem Cybulski oraz Szymon Burzan.

- Pierwsze miejsca w rankingu województwa opolskiego w trzech kategoriach należą do naszych reprezentantów. W U-9 najlepszą zawodniczką sezonu jest Oliwia Szczerska, w U-11 Kristoph Paczuła, a w U-15 Szymon Burzan. Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu urzędu miasta oraz firmy WAK Trans – informuje Tomasz Zioło, trener młodych badmintonistów MMKS-u.

W Głubczycach wystartowała też reprezentantka klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. Maja Wójcik wygrała wszystkie swoje mecze i zdobyła złoty medal w kategorii U-13.