Reklama
środa, 21 stycznia 2026 01:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grupa Azoty ZAKSA kontra Aluron CMC Warta w półfinale PlusLigi

W siatkarskiej PlusLidze rozpoczyna się walka o medale. W półfinale Grupa Azoty ZAKSA zmierzy się z Aluronem CMC Wartą. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Kędzierzynie-Koźlu 23 kwietnia o godz. 14.45. Rewanż w Zawierciu 26 kwietnia o godz. 17.30.
Grupa Azoty ZAKSA kontra Aluron CMC Warta w półfinale PlusLigi

Rywalizacja w siatkarskim sezonie 2021/2022 wchodzi w decydującą fazę. W walce o medale pozostały cztery drużyny. Wśród nich są kędzierzynianie. Zwycięzcy sezonu zasadniczego w ćwierćfinale dwukrotnie pokonali GKS Katowice. Ich przeciwnikiem będzie czwarty po pierwszej fazie - Aluron CMC Warta. Ekipa z Zawiercia w pierwszej rundzie play-off nie dała szans Asseco Resovii Rzeszów, którą przed sezonem wielu ekspertów wskazywało jako kandydata do tytułu mistrzowskiego. Podopieczni trenera Igora Kolakovića dwa razy wygrali po 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA jest faworytem tego starcia. W sezonie zasadniczym nasi siatkarze pokonali Aluron we własnej hali w trzech setach. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek wyjazdowy. Jednak play-offy to nowa historia.

- Trzeba zapomnieć o tamtych meczach, bo to będzie inne granie. Chcemy awansować do finału, ale wiemy, że łatwo nie będzie. Zawiercie to niewygodny rywal. Jeśli nic się nie wydarzy i będziemy zdrowi, to wiemy, że sportowo jesteśmy w stanie bardzo dobrze się zaprezentować i wygrać z każdym - przyznał asystent trenera Michał Chadała.

Liderami zespołu z Zawiercia są znakomici przyjmujący: Uros Kovacević i Facundo Conte. Dobrze prezentują się też: rozgrywający Miguel Tavares oraz atakujący Dawid Konarski. W ekipie Aluronu są też dwaj zawodnicy pochodzący z Kędzierzyna-Koźla. To pełniący funkcję kapitana w tym sezonie, libero Michał Żurek oraz środkowy bloku Patryk Niemiec. Obaj są graczami składu podstawowego.

W sobotnie popołudnie w hali „Azoty” szykują się spore emocje, a rywalizacja półfinałowa toczy się tylko do dwóch zwycięstw.

- Przyjedzie zespół, który lubi walczyć. Przede wszystkim musimy skupić się na naszej grze, aby zaprezentować porządną siatkówkę. Rywale zapewne wyciągną lekcję z wcześniejszych naszych pojedynków i na pewno nie będzie tak łatwo wygrać, jak w sezonie zasadniczym - uważa Krzysztof Rejno.

Transmisja meczu z hali "Azoty" w Polsacie Sport 23 kwietnia od godz. 14.45. W drugim półfinale Jastrzębski Węgiel zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów (23 kwietnia, godz. 17.30).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Kiedyś to było fajne życie. Bilety kupowało się w kiosku lub w punkcie kontroli czasu i się jechało łamańcem. A teraz arak na MZK na fejsie, tiktoku czy tiktakach? A młodzi jak zabawki zdalnie sterowane.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:29Źródło komentarza: Cyberatak na profil Facebook MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Konto prawdopodobnie zostało przejęteAutor komentarza: ZenobiaTreść komentarza: Chodzi katolka do kościoła klęka coś jęczy i stęka pod nosem a później gorzkie żale wylewa na psy... Co za hipokrytka i faryzeuszka.....Data dodania komentarza: 20.01.2026, 18:48Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: ZgredzikTreść komentarza: Ty też ciągle warczysz i powinieneś mieć kaganiec na mordzie bo zagrożenie szerzysz pajacu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:31Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Proszę ciągle ci sami komentatorzy którym wszystko przeszkadza. To właśnie tacy są potencjalnymi trucicielami psów czy kotów. Nie nawidzą zwierząt ani ludzi. I tym policja się powinna zająć.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:21Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Jak zwykle władzunia chwali się co "chcemy" i na tym się kończy ich rola. Kasa rozwalana jest na bzdury a efektu co jest najważniejsze brak !. Czyli mieszania czynszowe czy przyciągnięcie inwestorów a zatem nowe atrakcyjne miejsca pracy.... To jest najważniejsze a nie ciągłe podwyższanie pensji nauczycielom czy budowanie ścieżek rowerowych albo inwestycji w sport. Z tego dochodu do budżetu miasteczka nie będzie...Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Na co miasto Kędzierzyn-Koźle wyda 488 milionów złotych?Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: I co się dziwić ? Ilość mieszkańców tego upadającego miasteczka będzie się zmniejszać. Starzy umierają a młodzi wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy lub kontynuacji nauki. Nowosielska od lat siedzi i nic dobrego nie robi i nie zrobiła by to miasteczko kwitło. Brak nowych lokali mieszkalnych - czynszowych, brak nowych atrakcyjnych miejsc pracy a to podstawa egzystencji każdego miasta. Port Kozielski każdy widzi jaki jest i taki jest stosunek władz jaki ten port. Czas by pożegnać ta panią i rozliczyć za okres demontażu Kędzierzyna-Koźla.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:06Źródło komentarza: Nadal oscylujemy wokół 50 tysięcy mieszkańców, ale jest nas coraz mniej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -7°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama