czwartek, 9 maja 2024 12:06

Medale badmintonistów na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Julia Wójcik i Igor Jasek z klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle zostali medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie.
Reprezentanci Kędzierzyna-Koźla w Białymstoku

Autor: Beninca UKS Feniks

Zawody rozegrane w Białymstoku w dniach 13-15 maja były jednocześnie indywidualnymi mistrzostwami Polski w kategorii juniorów młodszych.

Julia Wójcik wywalczyła tytuł mistrzowski w grze podwójnej, gdzie jej partnerką była Maja Janko z LKS-u Technik Głubczyce. Para z Opolszczyzny dotarła do ścisłego finału, gdzie wygrała walkowerem z duetem: Emilia Jochacy i Kinga Stokfisz (UKS Unia Bieruń).

Badmintonistka z Kędzierzyna-Koźla wystartowała też w mikstach, gdzie wraz z Bartłomiejem Butkusem z UKS-u Bursztyn Gdańsk sięgnęli po brązowe medale.

Trzeci krążek dla klubu Beninca UKS Feniks zdobył Igor Jasek, który wraz z Mateuszem Golasem z LKS-u Technik Głubczyce zostali wicemistrzami kraju w grze podwójnej. Para w finale przegrała po zaciętym pojedynku 1:2 (21:18, 18:21, 11:21) z Bartłomiejem Butkusem (Bursztyn Gdańsk) i Janem Wilczakiem (ABRM Warszawa).

Klub z Kędzierzyna-Koźla w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży reprezentowali jeszcze: Tomasz Cież, Jakub Knihinicki oraz Przemysław Gajda. Trenerem badmintonistów jest Krzysztof Maślanka.

W klasyfikacji klubowej Beninca UKS Feniks zajęła czwarte miejsce, a w rankingu województw kadra Opolszczyzny pod kierunkiem Bożeny Haracz wywalczyła trzecią pozycję. Teraz przed naszymi reprezentantami starty w indywidualnych mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców. Szkolenie zawodników współfinansowane jest ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle.