środa, 22 lipca 2026 01:18
Reklama
Reklama
Reklama

Parada Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po ulicach miasta. ZDJĘCIA

Grupa Azoty ZAKSA wróciła do Kędzierzyna-Koźla z pucharem za wygranie siatkarskiej Ligi Mistrzów. 24 maja najlepsza drużyna klubowa Europy prezentowała zdobyte trofeum podczas parady po ulicach miasta.
Parada Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po ulicach miasta. ZDJĘCIA

Parada mistrzów rozpoczęła we wtorek po godz. 13.00 pod biurowcem spółki w Azotach. Pisaliśmy o tym tutaj: Mistrzowska parada siatkarzy wyruszyła z Grupy Azoty ZAK. ZDJĘCIA.

Następnie Zaksobus z towarzyszeniem motocyklistów i samochodów, który przyłączały się do kawalkady, przejechał przez miasto. Kolejne spotkanie z kibicami odbyło się przed kozielskim magistratem, a następnie drużyna mistrzowska powróciła do Kędzierzyna, gdzie pod halą "Śródmieście" czekało na nią kilkaset osób. Siatkarze rozdawali klubowe gadżety, pozowali do zdjęć i odbierali zasłużone gratulacje od swoich fanów. Zabrakło kapitana drużyny Aleksandra Śliwki, który 24 maja świętuje 27 urodziny. Kibice odśpiewali mu "sto lat!".

Największe zainteresowanie wzbudzał Kamil Semeniuk. Najbardziej wartościowy gracz meczu finałowego Ligi Mistrzów w Lublanie żegna się z ZAKSĄ i od nowego sezonu zagra we włoskiej Perugii, gdzie występuje już inny reprezentant Polski - Wilfredo Leon. Do tego samego klubu może też trafić z Kędzierzyna-Koźla trener Gheorghe Cretu, choć to jeszcze nie potwierdzona informacja. Przypomnijmy, że obecnie szkoleniowcem Sir Safety Perugia jest Nikola Grbić, który objął włoską ekipę przed rokiem, ...po wygraniu Ligi Mistrzów z Grupą Azoty ZAKSA.

Zobaczcie wideo i fotoreportaż ze spotkania pod halą "Śródmieście".

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna