piątek, 10 maja 2024 16:49

Medale badmintonistów z Kędzierzyna-Koźla w mistrzostwach Polski

Pięć medali wywalczyli reprezentanci klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle podczas mistrzostw Polski w badmintonie w kategoriach juniorów i młodzieżowców, które odbyły się w Markach.

Autor: Beninca UKS Feniks

Najlepsi badmintoniści w kraju w kategoriach wiekowych U-19 i U-23 rywalizowali w Markach w dniach 21-23 maja. W tym gronie znaleźli się reprezentanci Benincy UKS Feniks: Karol Budny, Dominika Kwaśnik i Mikołaj Szymanowski. Każdy z nich stanął na podium.

Dwa medale wywalczył Mikołaj Szymanowski, który został wicemistrzem Polski w singlu, przegrywając finał po zaciętej grze z Dominikiem Kwintą (UKS KSBad Kraków) 1:2 (21:6, 19:21, 21:23) oraz zdobył złoto w grze deblowej, grając w parze z Adrianem Krawczykiem (ABRM Warszawa).

Na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej stanęła też Dominika Kwaśnik w parze z Wiktorią Adamek(ABRM Warszawa). Zawodniczka z Kędzierzyna-Koźla zajęła też trzecie miejsce w mikście, gdyż po kontuzji partnera Macieja Matusza (ABRM Warszawa), para zmuszona była oddać walkowerem mecz półfinałowy.

Również brązowy krążek w deblu zdobył Karol Budny, który startował wraz Wiktorem Grzybem (UKS Orbitek Straszęcin). W singlu nasz zawodnik odpadł w pierwszej rundzie.

Trenerem naszych badmintonistów jest Krzysztof Maślanka. Szkolenie zawodników współfinansowane jest ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle.