poniedziałek, 20 maja 2024 08:51

Biegli w błocie i deszczu. Fotorelacja z pierwszego biegu z przeszkodami "Zawzięty Kozioł"

Około 150 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji biegu z przeszkodami „Zawzięty Kozioł”. Były to pierwsze tego typu zawody w naszym mieście. 21 sierpnia w sławęcickim parku zawodnicy mierzyli się z chłodem, błotem i deszczem.

Źródło: Urząd Miasta

Trasę biegu wyznaczono w rejonie parku w Sławięcicach. Zawodnicy pokonywali przeszkody naturalne, w tym także rzekę, jak i sztuczne rozstawione wzdłuż trasy. Startowali w trzech kategoriach. Najszybszy w kategorii „For fun” (startowała w niej także prezydent Nowosielska) był Daniel Kuhnel z czasem 28:15, w kategorii „Open” zwyciężył Andrzej Czech z czasem 25:06, a wśród „Elity” pierwsze miejsce wywalczył Adam Wójcik, któremu pokonanie trasy zajęło tylko 20:37 - informuje Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Pełne wyniki znajdują się poniżej

Nie zniechęciła nas deszczowa aura, wszechobecne błoto i ekstremalne warunki. Daliśmy radę! Na swoim koncie zapisałam pierwszy bieg z przeszkodami. „Zawzięty Kozioł” został zdobyty. Serdecznie dziękuję całej ekipie za wspólny start i wsparcie na trasie. Gratuluję także wszystkim uczestnikom, którzy do naszego miasta przyjechali z przeróżnych zakątków Polski. Ogromne brawa należą się również dla Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu za organizację imprezy. To był na prawdę udany debiut - przekazała prezydent Sabina Nowosielska.

Mówi się uparty jak osioł, a kozioł ... Od dziś dla mnie już zawsze będzie zawzięty. Po raz pierwszy w Kędzierzynie-Koźlu odbył się bieg z przeszkodami. Mam nadzieję, że "Zawzięty Kozioł" na zawsze wpisze się w kalendarz sportowych wydarzeń naszego miasta. Impreza mega - uważa Małgorzata Wolak, która podczas biegu reprezentowała KS Koziołek Kędzierzyn-Koźle. W zawodach zajęła 71 miejsce.