sobota, 11 maja 2024 08:04

Pięć medali zawodniczek Lewady w mistrzostwach Polski

Pięć medali zdobyły reprezentantki Lewady Zakrzów podczas mistrzostw Polski w ujeżdżeniu, które odbyły się w Wierzbnej koło Świdnicy w dniach 1-4 września.

Autor: Łukasz Kowalski

W kategorii seniorów zwyciężyła Żaneta Skowrońska-Kozubik na Romanticu P, która była najlepsza w obydwóch półfinałach i druga w finale, gromadząc łącznie 213,547 procent. To dwunasty medal w seniorskim dorobku tej zawodniczki i trzeci złoty. Po raz ostatni na najwyższym stopniu podium Żaneta Skowrońska stanęła dokładnie 20 lat temu!

W kategorii młodych jeźdźców bezkonkurencyjna okazała się Maria Stelmaszyk na Galapagosie, która zwyciężyła we wszystkich trzech konkursach swojej rundy, gromadząc łącznie 210,093 proc. i zdobywając pierwsze złoto w swojej karierze.

Wyrównana rywalizacja o miejsca na podium toczyła się do samego końca w kategorii juniorów. Zwyciężyła Natalia Plata (KJ Barłomino), a medale srebrny i brązowy przypadły w udziale zawodniczkom Lewady. Drugą lokatę wywalczyła Taja Zoll z notą łączną 205,992 proc., a trzecią Caroline Pawluk z wynikiem 205,770 proc.

W konkursie finałowym dzieci trzecie zwycięstwo odniosła Zofia Kaczmarek na Lady Legende (75,500 proc.). Najmłodsza amazonka Lewady zgromadziła łącznie aż 227,382 proc., deklasując konkurencję i zdobywając swój trzeci w tym roku złoty medal.

- Z Wierzbnej wracamy z pięcioma medalami, z których aż trzy są złote, w tym ten najważniejszy – seniorski. Łącznie w tym roku zawodnicy naszego klubu wywalczyli już jedenaście medali mistrzostw Polski, siedem podczas zawodów otwartych i cztery w hali. Dziękujemy naszym zawodnikom, koniom i wszystkim tym, którzy wspierają nas na drodze do sportowych sukcesów - informuje Daniel Karpiński z LKJ Lewada Zakrzów.