czwartek, 9 maja 2024 12:04

Ponad stu biegaczy wyciskało siódme poty. "Przystanek Forma" w Sławięcicach. ZDJĘCIA

Na terenie przyległym do Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się czwarta edycja imprezy sportowej pn. "Przystanek Forma".
Część uczestników biegu głównego

Autor: W

W biegu głównym do pokonania były dwie pętle - łączny dystans wynosił około 5 km. Imprezę już po raz czwarty w Sławięcicach zorganizował MZK Kędzierzyn-Koźle.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Rejman z Łowkowic (klub Run Hard System Team), który pokonał trasę w czasie 18 minut i 21 sekund. Drugi był Mateusz Kopeć z Kędzierzyna-Koźla (klub Adam Cibis Running Team). Uzyskał on czas 18 min. i 57 sek. Ostatni stopień podium dla jego klubowego kolegi - Kamila Kręcichwosta, któremu przebiegnięcie dwóch pętli zajęło 19 min i 5 sek.

Wśród pań tryumfowała Beata Szatka z Gogolina (Dyczuś Team) z czasem 21 min i 28 sek. Za nią uplasowała się Justyna Płaszczymąka z Bytomia (Miechowicka Grupa Biegowa) - czas: 22 min. i 24 sek. Małgorzata Olechwir z trzecią lokatą. Kędzierzynianka z Adam Cibis Running Team osiągnęła czas 23 min. i 14 sek.

"Przystanek Forma" zaliczany jest do biegowego Grand Prix Kędzierzyna-Koźla. Podczas niedzielnego wydarzenia odbyły się imprezy towarzyszące. W tym zajęcia dla dzieci z "Czystym Regionem".