niedziela, 19 maja 2024 22:02

Wyniki zawodów w kolarstwie przełajowym "Cross Country Koziołka"

Kilkudziesięciu zawodników rywalizowało w trzeciej edycji kolarskich zawodów przełajowych „Cross Country Koziołka 2022”, które odbyły się nad akwenem Dębowa.

Autor: Michał Wencel - Twórca Wizualny

Źródło: Facebook Klub Sportowy Koziołek

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: „hobby” o długości 12 km oraz „pro”, gdzie rowerem trzeba było przejechać 24 km. Trasa przebiegała przez tereny leśny i nie miała limitu czasu.

Na krótszym dystansie zwyciężył Adrian Orian ze Zdzieszowic, który uzyskał czas: 32 minuty i 31 sekund. Drugi był Michał Musiał z Rudy Śląskiej (32,40), a trzeci Marek Smiech z Większyc (32,53). Wśród kobiet tryumfowała Roksana Orzyszek z Rydułtów (39,20), która wyprzedziła Aleksandrę Grzesiczek z Mikołowa (39,59) i Marię Orian ze Zdzieszowic (40,06).

Dłuższą trasę jako pierwszy pokonał Adrian Biksa z Kędzierzyna-Koźla (1.00,14). Srebrny medal dla Jakuba Woźnicy z Radlina (1.01,26), a brązowy zdobył Marek Machała z Glinicy (1.01,49). Wyścig pań wygrała Karolina Dammfeld ze Zdzieszowic (1.17,46). Drugą lokatę wywalczyła Ewa Gębicka z Dąbrowy Górniczej (1.21,54), a trzecią Roksana Orzyszek z Rydułtów (1.25,37), która rywalizowała też na krótszym dystansie.

Na miejscu przeprowadzono też wyścigi dla dzieci i młodzieży. To jedna z czterech imprez sportowych organizowanych w ramach projektu „Sportowa Dębowa 2022”.

Podczas sobotniego wydarzenia klub Koziołek tradycyjnie przeprowadził zbiórkę publiczną do puszek. Tym razem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie Mirka Pawełczyka. 43-latek walczy z nowotworem mózgu. Przed nim długa droga do zdrowia, a koszty leczenia i rehabilitacji są ogromne.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków samorządu województwa opolskiego. Patronat honorowy sprawował marszałek województwa Andrzej Buła.

Komplet wyników do pobrania poniżej. Zdjęcia z zawodów na facebookowym profilu Klubu Sportowego Koziołek.