piątek, 10 maja 2024 18:41

Kolejne medale młodych badmintonistów z Kędzierzyna-Koźla

Młodzi badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla z powodzeniem rywalizowali w opolskim turnieju badmintona, który rozegrany został w Głubczycach.
Badmintoniści z klubu Beninca UKS Feniks

Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych (U-9, U-11, U-13 oraz U-15). Nasze miasto reprezentowali badmintoniści z klubów MMKS oraz Beninca UKS Feniks.

MMKS wystawił 16 zawodników, którzy grali w niemal każdej kategorii wiekowej. Najlepiej poszło im w U-11, gdzie w meczu o złoto Weronika Gucwa okazała się lepsza od Oliwii Szczerskiej. W młodszej grupie U-9 Alicja Mazur i Mikołaj Kuchajewicz stanęli na najniższym stopniu podium. Podobnie jak Antonina Cybulska w kategorii U-13. Bardzo dobrze zaprezentowała się Barbara Bodnar, która tryumfowała w grupie piętnastolatek. MMKS w Głubczycach reprezentowali jeszcze: Sebastian Kabot, Oskar Żyra, Milena Ziemkiewicz, Aleksandra Drążek, Emilia Wawrzaszek, Nika Laszkowska, Michał Kuchajewicz, Kristoph Paczuła, Nikodem Cybulski oraz Grzegorz Drążek.

Reprezentanci MMKS-u Kędzierzyn-Koźle

Z kolei klub Beninca UKS wystawił jedenastoosobową ekipę w składzie: Oliwia Żądło, Olek Krzemiński, Kacper Keller, Bartek Rozmanowski, Staś Kucharczyk, Antek Saska, Wojtek Wodarz, Przemek Mikołajczyk, Lena Maślanka, Michał Baran i Maja Wójcik. Wystąpili oni w różnych kategoriach wiekowych, a dla niektórych był to pierwszy turniej w życiu.

Najlepiej spisały się dziewczynki startujące w grupie trzynastolatek, gdzie zajęły całe podium. Zwyciężyła Lena Maślanka, druga była Maja Wójcik, a trzecia Oliwia Żądło.