Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 09:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Bierawie powstał zielnik, aby promować zdrowe odżywianie

Zioła o różnych właściwościach, jak kojąca melisa, aromatyczna mięta, oregano, rozmaryn, lawenda czy tymianek zostały zasadzone w nowoczesnym zielniku w Bierawie. To efekt wolontariatu pracowniczego Grupy Azoty ZAK.
W Bierawie powstał zielnik, aby promować zdrowe odżywianie

To projekt pn. "Promowanie zdrowego odżywiania w Gminie Bierawa" w ramach Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty. Zielnik o wartości 5750 zł. powstał przy Gminnym Centrum Kultury u Rekreacji w Bierawie. Będą z niego korzystać dzieci z miejscowej szkoły i seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie jako beneficjent programu długofalowego "Zielone Azoty" realizuje zielnik. Zaproponowaliśmy go jako jeden z dwóch projektów. Pierwszym była stacja do naprawy rowerów. A zielnik dlatego, że na tym naszym pięknym placu, który został wzbogacony o zioła, chcemy aby nasi seniorzy i dzieci mieli możliwość poznania tych ziół - powiedział Mirosław Wierzba, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie.

Jest to bezpośrednie nawiązanie do Strategii Grupy Azoty na lata 2021-2030 i kluczowego projektu "Zielone Azoty". Inicjatywa jest jedną z trzech z Grupy Azoty ZAK S.A., które zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach programu. Pierwszą była stacja do naprawy rowerów w Bierawie. Drugim właśnie zielnik. Kolejna będzie również stacja do naprawy rowerów, ale tym razem w Dziergowicach. Inicjatywy realizowane są dzięki aktywności pracowników – wolontariuszy i bez nich nie mogłyby dojść do skutku.
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama